Ostbergs: “Durvis sadarbībai ar “Citroen” vēl nav aizvērušās”

Foto: Facebook.com/SportsRacingTechnologies

Madss Ostbergs būs viens no trim pilotiem, kuri latviešu komandas “Sports Racing Technologies” sastāvā nākamnedēļ aizvadīs Tuvo Austrumu rallija čempionāta (MERC) posmu Katarā. Norvēģu pilots atzīst, ka saņēmis uzaicinājumu un iepriekš viņam nolūka tur startēt nav bijis. Tāpat Ostbergs šobrīd vēl nezina, kāda būs viņa šīs sezonas programma.

Ar SRT sagatavotām “Škoda Fabia Rally2 evo” automašīnām Kataras rallijā startēs Ostbergs, kā arī Kriss Mīke, kurš ir viņa kādreizējais komandas biedrs pasaules rallija čempionātā “Citroen” sastāvā, un Abdulla Al-Ravahi, kurš brauca jau pirmajā posmā Omānā. Ostbergu uz šīm sacīkstēm uzaicināja Kataras motoru sporta federācija (QMMF).

“Man piedāvāja tur piedalīties, sākotnēji man tāda mērķa nebija,” viņš skaidro. “Bet, kad man piedāvāja, es uzreiz piekritu, man šķita saistošs šis izaicinājums un tas, ka atkal varēšu braukt vienā komandā ar Krisu, kas būs jautri. Tāpēc ar nepacietību gaidu šo ralliju.”

Zīmīgi, ka nekad agrāk ar “Škoda” automašīnām Ostbergs nav startējis, jo lielākoties braucis vai nu ar “Ford” vai “Citroen”. Prognozējams, ka arī šogad viņš varētu turpināt sadarbību ar Francijas autoražotāju “Citroen”, taču šobrīd abas puses vēl līgumu nav noslēgušas, tāpēc viņš par savu nākotni pagaidām ir neziņā.

“Nav  tā, ka durvis būtu ciet, bet uz šo sezonu nekas vēl nav parakstīts,” skaidro Ostbergs. “Teiksim tā, viss ir procesā. Šī iespēja man nav nākusi no “Škoda”, bet gan no Kataras. Šobrīd esmu atvērts dažādām iespējām, bet man bijusi ilga un ļoti laba sadarbība ar “Citroen”, tādēļ vienmēr labprāt gribētu atrast iespēju ar viņiem strādāt. Būtu labi šogad piedalīties vismaz dažos WRC2 posmos, lai gan, protams, gribu aizvadīt visu čempionātu, jo gribu atkal cīnīties par titulu, bet redzēsim, vai tas būs iespējams. Laika kļūst arvien mazāk, tāpēc man drīz vien jāizvēlas virziens, kurā iešu.”

2020. gada WRC2 pasaules čempions uz Kataru izlidos sestdien un pirms rallija aizvadīs testus ar “Sports Racing Technologies” sagatavoto mašīnu. Viņa stūrmane būs Ilka Minore, kuru Ostbergs labi pazīst, taču abi kopā nekad nav startējuši. Šai stūrmanei rallija pieredze ir jau kopš deviņdesmito gadu pirmās puses un pasaules rallija čempionātā viņa lasījusi stenogrammu tādiem pilotiem kā Manfrēds Štols, Henings Solbergs, Jevgēņijs Novikovs un citiem.

Izmantotie resursi:
www.dirtfish.com