No šīs sezonas arī ERC rallijos būs “Power Stage” ātrumposmi

Foto: Dace Janova, 4rati.lv

Sākot ar 2022. gada sezonu, Eiropas rallija čempionāts (ERC) pārņems pasaules rallija čempionāta (WRC) praksi, katru ralliju noslēdzot ar “Power Stage” ātrumposmu.

Atbilstoši “Power Stage” uzrādītajam rezultātam, piecas ātrākās ERC1 kategorijas ekipāžas saņems čempionāta ieskaites punktus – ātrākā ekipāža saņems 5 papildpunktus, bet katra nākamā par vienu punktu mazāk. ERC šosezon kopumā paredzēti astoņi rallijā – tādējādi, sezonas gaitā dalībnieki sacentīsies par maksimums 40 papildpunktiem. Tas arī nozīmē, ka ERC turpmāk vairs netiks piešķirti papildpunkti, kurus ekipāžas saņēma pēc katra apļa veikšanas. Atgādināsim, ka līdz šim piecas ātrākās ekipāžas, atbilstoši katra apļa klasifikācijai, saņēma līdz pat pieciem papildpunktiem – pieci punkti tika piešķirti ātrākajai ekipāžai, bet katra nākamā ekipāža saņēma par punktu mazāk.

Būtiski, ka “Power Stage” ātrumposmi tiks translēts ne tikai “WRC+ All Live” platformā, bet ar TV starpniecību būs redzami visā pasaulē. Kopš platformas ieviešanas 2018. gadā, WRC+ ir bijis starpnieks, kļūstot par faniem neaizvietojamu platformu, ar kuras palīdzību sekot līdzi WRC notikumiem. Un šobrīd, kad ERC un WRC ir viens rīkotājs, arī Eiropas čempionāta norises būs skatāmas WRC+ straumēšanas platformā.

Paredzams, ka platformā – tiešraidē vai pēc pieprasījumā, būs skatāms katrs ātrumposms, ļaujot faniem pašiem izvēlēties kad, kur un kā sekot līdzi rallijam. Pieredzes bagātā komanda parūpēsies par allaž saistošiem sižetiem, apskatiem un intervijām. Un to visu papildinās GPS dati, tiešraides kartes, kā arī elpu aizraujoši kadri no rallija mašīnās ievietotajām salona kamerām. Vēl vairāk, ārpus rallija norises dienām, lietotājiem būs iespēja no arhīva izvēlēties sev tīkamāko saturu – vēsturiskus kadrus, apskatus vai dokumentālās filmas.

“Kalendārā iekļauti aizraujoši ralliji, kurus iecienījuši rallija ekipāžas, un kuri kļuvuši par fanu iemīļotām sacensībām,” sacīja “WRC Promoter” rīkotājdirektors Jona Sībels. “Mums būs nepieciešams laiks, lai apsvērtu nākamo gadu kalendāru, taču tas nav noslēpums, ka turpmāk mēs vēlamies izveidot daudzveidīgu kalendāru, kurā jauni ralliji sajauktos ar seniem un iecienītiem posmiem. Lai gan ERC, pats par sevi, ir nozīmīgs čempionāts, mēs to uzskatām par čempionātu, kurā atrast nākamos WRC talantus. Mēs vēlamies, lai šie čempionāti saderētu kā roka ar cimdu, kamdēļ mūsu mērķis ir padarīt dalībnieku izaugsmes ceļu un pāreju no viena čempionāta uz otru iespējami vienkāršāku.”

2022. gada sezona sāksies ar diviem grunts rallijiem Portugālē – jaunās sezonas atklāšana marta vidū paredzēta valsts ziemeļos esošajā Fafes reģionā, kam sekos ceļojums uz Atlantijas okeāna apskalotajām Azoru salām. Tad čempionāts dosies uz vēl vienu salu arhipelāgu, lai maijā vidū dotu startu raupja asfalta seguma rallijam Kanāriju salās, bet mēnesi vēlāk čempionāts atgriezīsies uz grants ceļiem, lai Polijas ziemeļdaļā noslēgtu sezonas pirmo pusi. Čempionāta otro pusi jūlija sākumā ievadīs rallijs Latvijā, kur no Talsiem līdz Liepājai paredzēts “Rally Liepāja”, pēc kura sekos divi asfalta seguma ralliji – Itālijā, Romā un Čehijā, Zlinā. Tikmēr par ERC sezonas noslēdzošo posmu tiks ziņots atsevišķi.

Izmantotie resursi:
www.lvrally.com