Ostberga un Brīna duelis Sanremo rallijā beidzas ar abu izstāšanos

Foto: Fotomagnano

Piektdien un sestdien Itālijā jau 69. reizi tika aizvadīts Sanremo rallijs. Šoreiz tas bija Itālijas čempionāta otrais posms, kas noslēdzās ar Fabio Andolfi dramatisku uzvaru, kamēr Madsa Ostberga un Kreiga Brīna duelis beidzās ar abu braucēju izstāšanos.

Brīns šogad ir “M-Sport Ford” rūpnīcas komandas pilots pasaules rallija čempionātā un šīs sacīkstes izmantoja kā gatavošanos nākamajam posmam, kas notiks pa Horvātijas asfalta ceļiem. Ostbergs tikmēr šogad nav ticis pie līguma ar kādu no WRC komandām, tādēļ cīņu ar Brīnu saredzēja kā iespēju pierādīt savu varēšanu un pievērst sponsoru un komandu vadītāju uzmanību viņa sportiskajām spējām.

“Rallye Sanremo” notika divas dienas, Itālijas ziemeļu kūrortpilsētas Sanremo apkaimes asfalta ceļos braucējiem veicot desmit ātrumposmus, kuru kopējais garums bija aptuveni 114 kilometri. Bija plānots par vienu ātrumposmu vairāk, bet to atcēla.

Brīns uz starta pirmo reizi karjerā izgāja ar “Ford Fiesta Rally2”, bet jau piektdienas pirmajā ātrumposmā, kam bija “Power Stage” statuss, sūdzējās par tehniskām problēmām. Pirmo dienu viņš pabeidza piektajā vietā, bet pēc sestdienas rītā veiktā sestā dopa bija jau ceturtais. Diemžēl septītajā ātrumposmā motora problēmu dēļ nācās izstāties. Jāpiemin, ka iepriekš Sanremo rallijā Brīns bija startējis trīs reizes un divas no tām uzvarējis.

Ostbergs startēja ar “Citroën C3 Rally2”, bet viņa auto jau kopš testu ātrumposma zuda jauda. Līdz ar to neko daudz parādīt nesanāca, pēc veiktiem trim ātrumposmiem sportists ierindojās tikai 12. pozīcijā, bet ceturtajā dopā izstājās. Komandai diemžēl nebija izdevies novērst radušās problēmas.

Cīņa par uzvaru izvērsās episka. Andreā Kruņola bija līderis sacīkšu lielāko daļu, pēc pirmās dienas Fabio Andolfi ieņemot tikai ceturto vietu un zaudējot nepilnas 15 sekundes. Pēc svētdienas pirmajiem trim dopiem Andolfi jau bija pacēlies uz otro pozīciju, bet atpalika 19 sekundes. Izšķirošais bija 19 km garais priekšpēdējais ātrumposms, kurā Andolfi uzvarēja un pārspēja Kruņolu par nepilnu 21 sekundi. Lai gan Kruņola pēdējā dopā bija 0.9 sekundes ātrāks, kopsummā Andolfi ar 0.9 sekunžu pārsvaru viņu uzveica.

Sanremo rallija rezultāti:

Vieta Valsts
Pilots
Auto Rezultāts
1. flag
Fabio Andolfi
Škoda Fabia Rally2 evo 1:19:02.0
2. flag
Andrea Crugnola
Citroën C3 Rally2 +0.9
3. flag
Damiano De Tommaso
Škoda Fabia Rally2 evo +45.5
4. flag
Stefano Albertini
Škoda Fabia Rally2 evo +1:13.0
5. flag
Giacomo Scattolon
Škoda Fabia Rally2 evo +1:37.7
6. flag
Simone Miele
Škoda Fabia Rally2 evo +4:07.5
7. flag
Pedro
Volkswagen Polo GTI R5 +5:01.1
8. flag
Christopher Lucchesi Jr.
Škoda Fabia Rally2 evo +5:17.3
9. flag
Antonio Rusce
Hyundai i20 N Rally2 +5:56.0
10. flag
Gianandrea Pisani
Peugeot 208 Rally4 +7:00.9

Visi rezultāti >>