Foto: Toyota Gazoo Racing

Astoņkārtējais pasaules rallija čempions Žiljēns Ingrasija, kurš savus līdzšinējos panākums guvis kopā ar Sebastjēnu Ožjē, kļūs par stūrmani Mikam Pisano un nākamgad debitēs Dakaras rallijreidā.

Ingrasija par WRC braucēja karjeras beigšanu paziņoja jau pēc pagājušās sezonas. Ožjē šogad plānojis aizvadīt atsevišķus WRC posmos “Toyota” komandas sastāvā, darot to kopā ar jauno stūrmani Benžaminu Veilasu. Tāpat viņš aizvada debijas sezonu izturības sacīkšu pasaules čempionātā (WEC) un jūnijā plāno pirmo reizi startēt Lemānas 24 stundu sacīkstēs.

Ingrasija šo laiku pavadījis bez sacīkstēm, bet tagad paziņojis par pievēršanos rallijreida disciplīnai.

“Šī ir pilnīgi savādāka disciplīna nekā WRC, tās abas nevar salīdzināt, un šī man būs iespēja atklāt un uztrenēt jaunas prasmes,” stāsta Ingrasija. “Dakaras rallijreids ir vienas no leģendārākajām sacīkstēm, bet tā kā līdz šim biju ļoti aizņemts ar startiem WRC, nekad par to īsti nedomāju. Pēdējie mēneši, ko pavadīju ārpus sporta, ļāva padomāt par to. Es apzinos, cik grūti ir braukt pie tādas slodzes, ātrumposmu garuma un tveices. Vajadzēs pamatīgi sagatavoties.”

Pirmās sacensības kopā ar franču pilotu Pisano Ingrasijam plānotas “Andalucia Rally” ietvaros, kas no 7. līdz 12. jūnijam norisināsies Spānijā. Tas būs pasaules rallijreida čempionāta ceturtais posms. Savukārt testus abi varētu uzsākt jau šomēnes vai arī maijā.

Mika Pisano no 2009. līdz 2015. gadam piecas reizes piedalījās Dakaras rallijā ar motociklu, labākās sacensības aizvadot 2011. gadā, kad ierindojās 11. vietā. 2019. gadā viņš pirmo reizi izgāja uz starta automobiļu kategorijā, pēc tam startējot arī pērn un šogad. Šī gada janvārī notikušajā “Dakarā” Pisano  brauca ar “Optimus MD Rallye” bagiju un sasniedza 13. vietu kopvērtējumā.

Izmantotie resursi:
www.dirtfish.com