Meksikas Nāciju rallijā uzvar Ostbergs un Eiropas komanda

Trīs dienu garumā Meksikā norisinājās “Rally of Nations Guanajuato” autosacīkstes, kurās piedalījās arī vairāki labi zināmi sportisti no Eiropas, sacenšoties arī par uzvaru nāciju ieskaitē. Individuāli ātrākais bija norvēģis Madss Ostbergs, kamēr komandu vērtējumā triumfēja Eiropa.

Rallijs startēja piektdienas vakarā ar diviem pilsētas ātrumposmiem Leonā, sestdien notika astoņi ātrumposmi, bet svētdien – vēl pieci. Pamatā bija jābrauc pa grants ceļiem, bet katru dienu notika arī pilsētas dopi. Kopējā sacīkšu distance sastādīja aptuveni 224 kilometrus.

Četrkārtējais Norvēģijas čempions un 2020. gada WRC2 pasaules čempions Ostbergs parādīja teicamu sniegumu, jau pēc pirmā dopa pārņemot vadību un neatdodot to līdz pat finišam. Viņš neuzvarēja tikai superspeciālajā SS14 ātrumposmā, kur palika otrais, kā arī noslēdzošajā “Power Stage” dopā, kur plīsušas riepas dēļ palika septītais. Uzvarēt sacensību kopvērtējumā Ostbergam nepatraucēja arī saņemtais minūtes sods par novēlotu ierašanos laika kontrolē desmitajā ātrumposmā. Ostbergs rallijā piedalījās ar “Škoda Fabia R5” automašīnu.

Labu sniegumu nodemonstrēja WRC pilots Adrijēns Furmo, kurš ikdienā pasaules čempionātā startē ar “Rally1” klases mašīnu, bet Meksikā brauca ar “Ford Fiesta Rally2”. Pēc piektdienas dopiem viņš bija trešais, bet jau sestdienas rītā pakāpās uz otro vietu, ko saglabāja līdz finišam. Franču pilots tikai vienā ātrumposmā neiekļuva “Top 3”, bet finišā piekāpās Ostbergam par nieka nepilnām sešām sekundēm. Stabili brauca arī 2012. gada PWRC pasaules čempions un viens no Meksikas ātrākajiem pilotiem Benito Gjerra juniors ar “Škoda Fabia R5” kurš ieguva stabilu trešo vietu, bet tālu atpalika no Ostberga un Furmo.

Aiz pirmā trijnieka finišā ierindojās divi piloti, kas agrāk startēja pasaules rallija čempionātā. Ceturto vietu ieņēma brits Metjū Vilsons, savukārt soms Harijs Rovanpera izcīnīja piekto vietu. Rovanperam šīs bija pirmās rallija sacensības kopš 2014. gada.

Galvenā cīņa par uzvaru komandu vērtējumā notika starp Norvēģiju, ko pārstāvēja Ostbergs un Eivinds Brinildsens, kā arī Eiropu, kuras sastāvā brauca vācietis Niklauss Šelle un rumānis Sebastians Barbu. Norvēģija bija tuvu uzvarai, bet to liedza sasniegt Ostberga caurā riepa pēdējā ātrumposmā un Brinildsena izstāšanās “Mitsubishi Lancer Evo X” tehnisku problēmu dēļ svētdienas rītā no ceturtās pozīcijas. Arī Barbu, kurš startēja ar “Renault Clio Rally5”, izstājās tehnisku problēmu dēļ priekšpēdējā dopā, kamēr Šelle ar “Ford Fiesta Rally5” aizbrauca līdz finišam un bija sakrājis gana daudz punktu, lai pirmā vieta komandu kopvērtējumā pienāktos Eiropai.

Rallija rezultāti:

Vieta Valsts
Pilots
Auto Klase Rezultāts
1. flag
Mads Østberg
Škoda Fabia R5 Rally 2 2:23:06.7
2. flag
Adrien Fourmaux
Ford Fiesta Rally2
Rally 2 +5.8
3. flag
Benito Guerra Jr.
Škoda Fabia R5
Rally 2 +4:30.5
4. flag
Matthew Wilson
Ford Fiesta Rally2
Rally 2 +7:08.3
5. flag
Harri Rovanperä
Citroën DS3 R5
Rally 2 +11:51.5
6. flag
Ricardo Cordero Jr.
Citroën C3 Rally2
Rally 2 +13:26.1
7. flag
Emilio Velázquez
Mitsubishi Lancer Evo X
1 +15:27.7
8. flag
Miguel Granados
Škoda Fabia Rally2 evo
Rally 2 +16:28.5
9. flag
Dave Carapetyan
Subaru Impreza STi N12
Open 4WD +17:29.2
10. flag
Tom Williams 
Ford Fiesta Rally3
Rally 3 +19:11.0

Pilni rezultāti >>