Mārtiņš Svilis/Ivo Pūķis – vienīgie latvieši „Sarmas” ātrāko trijniekā

Pagājušās nedēļas nogalē savu četrdesmito jubileju svinēja rallijs „Sarma”. Šogad Latvijā senākais ziemas rallijs divās dienās un 10 ātrumposmos Apes un Gulbenes pusē apvienoja gan Latvijas, gan Igaunijas rallija čempionātus.

Vienīgie latvieši, kam izdevās ielauzties ātrāko trijniekā un uz goda pjedestāla stāties blakus pirmo divu vietu ieguvēju igauņu Sīma Plangi un Rainera Ausa ekipāžām, bija Mārtiņš Svilis/Ivo Pūķis, izcīnot trešo vietu gan savā ieskaites klasē, gan rallija kopvērtējumā. „Rallijs „Sarma” šoreiz mums bija treniņš pirms „Rally Liepāja”, un jauno mašīnu saņēmām tikai pirms testa ātrumposma (šosezon Mārtiņš Svilis un Ivo Pūķis ir nomainījuši ierasto Mitsubishi EVO VIII pret EVO X), līdz ar to viss notika lielā steigā.

Lai varētu startēt Eiropas rallija čempionāta (ERČ) posmā „Rally Liepāja”, jo mums ļoti gribas pārstāvēt valsti šajā nozīmīgajā notikumā, atradām iespēju iegādāties šādu automašīnu un domājam pēc iespējas piedalīties arī citos ERČ posmos”, atklāj ekipāžas stūrmanis Ivo Pūķis.

Kaut gan ekipāža ir pieradusi cīnīties un nenovelt visas problēmas uz tehniku, tomēr „Sarmas” pirmā diena Svilim/Pūķim pagāja vienās tehniskās ķibelēs, gan cīnoties ar starpasu diferenciāli, gan šai mašīnai īsti neatbilstošiem amortizatoriem.

„Līdz ar pirmo ātrumposmu – pirmie kilometri, kas arī pierādīja, ka esošie regulējumi neatbilst mūsu ekipāžas braukšanas stilam un arī šis stils mums ir nedaudz jāpamaina. Automašīna ir laba un ar lielu potenciālu, un mūsu mājasdarbs ir šo divu nedēļu, kas atlikušas līdz „Rally Liepāja”, laikā to apgūt”, komentē Pūķis. „Ņemot vērā to, ka rallijs „Sarma” bija divu valstu čempionātu posms un cīņā iesaistījās labākie Latvijas un Igaunijas braucēji, ir liels prieks, ka šajā konkurencē esam ātrāko trijniekā”.

Sviļa/Pūķa ekipāža atzinīgi novērtē „Sarmas” organizatoru veikumu, izvēloties ātrumposmus, kas ietvēra sevī visus nepieciešamos elementus, sākot no ļoti ātriem ceļa posmiem un beidzot ar tehniski viltīgām ātrumposmu vietām.

„Prieks, ka Sniedzāna kungam ir izdevies atjaunot kontaktus ar kādu augstāku varu, jo ziema Gulbenes pusē šogad atkal bija tieši tāda, kāda nepieciešama kārtīgam ziemas rallijam,” atzīst Ivo Pūķis.

Arī naktī starp pirmo un otro rallija dienu uznākušais sniegputenis sacensību organizatorus nenobiedēja un ātrumposmi tika sakārtoti un iztīrīti tā, lai arī pirmajā desmitniekā braucošie sportisti trasē justos komfortabli.

Runājot par nākamo ralliju, kurā ekipāža startēs, sportisti uzsve, rka svarīgi ir godam pārstāvēt valsti sacensībās, kurās piedalīsies ātrākie Eiropas rallija čempionāta dalībnieki. Un līdzjutēju atbalstam te ir liela nozīme – tādēļ Mārtiņš Svilis un Ivo Pūķis aicina visus savus fanus un atbalstītājus uz „Rally Liepāja” 6.-8.februārī.

Ekipāža Mārtiņš Svilis/Ivo Pūķis saka paldies saviem labvēļiem – LDz Cargo, BN Kurši, Ehrle, Ošukalns celtniecība, ss.lv, Latgran, DLLA, Marteks auto, Motul, Burda-Rīga, Vāģi racing, 4rati.lv

Info, foto: Dace Janova, www.4rati.lv

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *