Lukjaņuks uzvar Polijas ERC rallijā, Grjazins izstājas

Ar krievu pilota Alekseja Lukjaņuka ekipāžas uzvaru svētdien noslēdzās Eiropas rallija čempionāta (ERC) pirmā posma sacensības, kas tika aizvadītas Polijā. Pirmajā trijniekā ierindojās arī pasaules čempionāta dalībnieks Andreass Mikelsens un mājinieks Mikolajs Marčiks.

“Rally Poland” sākums lielisks izvērsās Nikolajam Grjazinam, kurš uzvarēja pirmajos piecos ātrumposmos un pēc sešiem dopiem bija jau 40 sekundes priekšā Lukjaņukam. Diemžēl pēc tam plīsušu riepu dēļ nācās  piedzīvot izstāšanos. Lukjaņuks kopš tā brīža izvirzījās vadībā, pirmo vietu saglabājot līdz finišam.

Pēc aizvadītiem 14 ātrumposmiem Lukjaņuks pārspēja Mikelsenu par 18 sekundēm, bet Marčiks uzvarētājam pazaudēja nepilnas divas minūtes.

Lukjaņuks, kurš šogad turpina pārstāvēt franču komandu “Saintéloc Junior Team”, Polijā aizvadīja sezonas pirmās sacensības, kamēr Mikelsens piedalījies visos notikušajos piecos pasaules rallija čempionāta posmos un pašlaik ir WRC2 klases  līderis. Marčiks pirms tam aizvadījis divus rallijus Lietuvā. Šis viņam pirmais pjedestāls ERC karjerā.

Eiropas rallija čempionāta otrais posms jau no 1. līdz 3. jūlijam norisināsies Latvijā.