Mārtiņa Ločmeļa/Emīla Blūma ekipāža izcīna uzvaru Hījumā rallijā

Igaunijā, Hījumā salā aizvadītas autosacīkstes “Hiiumaa rahvaralli 2020”, uz starta stājoties uz godalgotas vietas izcīnot latviešu minirallija ekipāžām. Uzvaru guva Mārtiņš Ločmelis un Emīls Blūms, bet trešo vietu izcīnīja Kalvis Blūms ar Ralfu Lipstoku.

Hījumā rallijā uz starta izgāja 128 ekipāžās, no kurām vairāk par simts sasniedza finišu. Pirmajā dienā tika veikti četri ātrumposmi uz asfalta, bet otrajā dienā bija jāmēro astoņi grants dopi. To garums svārstījās no 2.3 km līdz 4.5 km.

Piektdienas vakarā pirmajos divos ātrumposmos ātrākais bija igaunis Anti Kangro (“Mitsubishi Lancer Evo X RS”), bet nākamajos divos labākos rezultātus jau sasniedza Mārtiņa Ločmeļa (“Subaru Impreza”) ekipāža. Dienas izskaņā Kangro bija sešas sekundes priekšā Ločmelim, kamēr Kalvis Blūms (“Mitsubishi Lancer Evo”) tobrīd atradās trešajā pozīcijā, līderim zaudējot 16 sekundes. Abas latviešu ekipāžas, tāpat kā Kangro, startēja 4WD klasē.

Sestdien piektajā ātrumposmā atkal uzvarēja Ločmelis/Blūms, arī sestajā viņš bija ātrākais, tobrīd izvirzoties sacensību vadībā. Kopumā dienas laikā viņi sasniedza ātrākos laikus četros no astoņiem ātrumposmiem un uzvarēja ar 15 sekunžu pārsvaru pār Kangro. Blūma/Lipstoka ekipāža tikmēr bija ātrākā divos dopos un saglabāja trešo pozīciju līdz finišam, uzvarētājiem zaudējot 52 sekundes.