Lietuvietis Žala nākamajā Dakaras rallijā plāno pārstāvēt Ukrainu

Foto: Teltonika Racing

Pēc tam, kad izvērsies konflikts Vaidota Žalas un Lietuvas automobiļu federācijas (LASF) starpā, lietuviešu pilots paziņojis, ka nākamajā Dakaras rallijā gatavojas pārstāvēt Ukrainu.

Nesaskaņas abu pušu starpā valda jau kopš pavasara, kad Krievija uzsāka iebrukumu Ukrainā. Žalas viedoklis daudzos jautājumos nesakrita ar LASF prezidentu Egidiju Janaviču, bet kritiskais moments bija nesodīt autosportistu Ģediminu Maškausku par publiskajiem komentāriem. Žala atklātā vēstulē izteica kritiku LASF amatpersonu, tās prezidenta, kā arī Ētikas un disciplinārlietu komisijas virzienā, ka nenotiek vēršanās pret sportistiem, kas atļāvušies publiski nomelnot Ukrainas aizstāvjus un noniecinājuši Lietuvas valsts atbalstu Ukrainai.

Tikmēr pašam Žalam par šo LASF darba publisku kritizēšanu tika piespriests 2000 eiro sods, kā arī aizliegums divus mēnešus piedalīties sacīkstēs. Šobrīd sportists piedalās Eiropas rallija čempionāta sacensībās – nesen startēja Polijas posmā un drīzumā būs redzams arī “Rally Liepāja”.

Žala tagad paziņojis, ka nākamā gada janvārī Saūda Arābijā gaidāmajā Dakaras rallijā pārstāvēs Ukrainas karoga krāsas, lai gan vēl ir jāsakārto visas nepieciešamās formalitātes.

“Ja LASF atļauj nomelnot Ukrainas aizstāvjus, vismaz šādā veidā mēs parādīsim neatkarīgās Lietuvas vērtības un atbalstu Ukrainai,” lēmumu komentē Žala.

Izmantotie resursi:
www.15min.lt