Lēbs sacenšas ar Mikelsenu un uzvar Azoru rallijā

Pirmo reizi savā karjerā piedaloties Azoru rallijā, Sebastjēns Lēbs nedēļas nogalē kļuva par šo sacensību uzvarētāju. Viņa spēcīgākais konkurents Andreass Mikelsens izcīnīja otro vietu.

Iepriekš Azoru rallijs ietilpa Eiropas čempionātā, bet šogad kalendārā tam vieta neatradās. Neskatoties uz to, vairākas lielas autosporta zvaigznes ieradās uz sacensībām Portugālei piederošajās salās. Lēbam šis bija pirmais starts Azoru salās un pirmais arī pie “Škoda Fabia RS Rally2” mašīnas stūres. Blakus leģendārajam braucējam sēdās Lorēna Godija, ar kuru Lēbs pēdējo reizi startēja pirms vairākiem gadiem.

Aizvadot pirmās rallija sacensības šosezon, Lēbs bija neapturams. Sacensību pirmajā dienā viņš uzvarēja četros no pieciem ātrumposmiem, tobrīd iekrājot jau 15 sekunžu pārsvaru pār Mikelsenu, kurš arī brauca ar “Toksport” sagatavoto “Škoda Fabia RS Rally2”. Jāņem vērā, ka Mikelsens piedalījies šī spēkrata attīstīšanā, kā arī iepriekš divas reizes karjerā bija uzvarējis Azoru rallijā. Šogad sportistam tas bija otrais starts pēc februārī aizvadītā Kataras rallija.

Otrajā dienā bija veicami vēl septiņi dopi, bet Lēbam trasē bija jādodas pirmajam, kas nozīmēja strādāšanu par ceļa attīrītāju no liekās grants. Šādos apstākļos braukt viņš ir pieradis, katrā ātrumposmā spēja iekļūt “Top 3”, bija ātrākais “Power Stage” un arī sacīkšu summā varēja svinēt uzvaru. Visā karjerā Lēbam šis ir jau 106. panākums rallija sacensībās.

Mikelsens sacīkšu otrajā dienā nepavedās, tuvojās Lēbam un bija jau astoņu sekunžu atstatumā, bet priekšpēdējā ātrumposmā uztriecās valnim, radot bojājumus mašīnai un zaudējot laiku. Norvēģis tomēr finišēja stabilā otrajā vietā, 19 sekundes aiz Lēba.

Trešo vietu izcīnīja spānis Nils Solanss. Pirms pēdējā dopa tikai sekundi viņam zaudēja Eriks Caiss, taču izšķirošajos kilometros tika zaudēts pārāk daudz. Galu galā pie ceturtās vietas tika Ole Kristians Veibijs, bet piektās – Rikardu Moura. Caiss palika sestais.

“Azores Rallye 2023” rezultāti:

Pilni rezultāti >>

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *