Latvala: “Rovanperam jādomā par titulu, Evansam jācīnās par uzvaru”

Foto: Bastien Roux

“Toyota” komandas vadītājs Jari-Mati Latvala atzīst, ka šonedēļ gaidāmajā pasaules rallija čempionāta posmā Horvātijā cer uz Elfina Evansa uzvaru, kamēr Kallem Rovanperam būtu vairāk jādomā par cīņu čempionāta kopvērtējumā.

Iepriekšējo divu gadu WRC vicečempions Evanss šo sezonu uzsācis ar avāriju Montekarlo rallijā, kam sekoja izstāšanās arī Zviedrijā, kur pēc negadījuma atteicās darboties hibrīda sistēma. Pērn Horvātijas rallijs pasaules čempionāta ietvaros notika pirmo reizi, uzvaru izcīnot “Toyota” pilotam Sebastjēnam Ožjē, kurš šogad nestartē, Evanss ieņēma otro vietu, bet Takamoto Katsuta – sesto. Savukārt Kalle Rovanpera izstājās jau pirmā ātrumposma sākumā, kad avarēja. Ožjē vietā šogad šajā posmā brauks Esapeka Lapi, kurš pērn Horvātijā uz starta nebija.

“Esmu runājis ar braucējiem un viņi saka, ka ir ļoti apmierināti ar mašīnu, viņi tajā jūtas labi un pārliecinoši,” pirms sacensībām sacīja Latvala. “Bet sarežģītā puse ir tā, ka Esapeka pagājušajā gadā šajā posmā nestartēja, bet Kalle nobrauca tikai piecus kilometrus. Līdz ar to tagad visa pieredze gulstas uz Elfina pleciem. Arī Takamoto pagājušajā gadā piedalījās šajā rallijā un guva sesto vietu, kas ir labi, bet puse no mūsu braucējiem to nav veikuši. Pirms gada mēs šeit guvām dubultuzvaru, bet šogad būs daudz grūtāk. Ja mums izdosies ar divām ekipāžām iekļūt pirmajā trijniekā, tas jau būs absolūti perfekti. Bet es saprotu, ka to būs diezgan grūti izdarīt.”

Latvala uzskata, ka Evansam būtu jācīnās par uzvaru Horvātijas posmā, kamēr Rovanperam vairāk jāpiedomā par punktu gūšanu, jo viņam nav pietiekamas pieredzes šajos asfalta ātrumposmos un pārlieki riski varētu novest pie izstāšanās. Pēc pirmajiem diviem posmiem tieši Rovanpera ir pasaules čempionāta līderis, par 14 punktiem pārspējot “Hyundai” pilotu Tjerī Noivilu. Katsuta ir sestais, Lapi, kurš startēja tikai Zviedrijā, ieņem astoto vietu, kamēr Evanss pagaidām vien 13. pozīcijā.

“Es tiešām ceru, ka Elfins parādīs tādu ātrumu, lai varētu cīnīties par uzvaru, bet Kalles gadījumā mums, iespējams, vairāk jādomā par cīņu čempionātā kopumā,” nospraustos mērķus skaidro Latvala.

Izmantotie resursi:
www.dirtfish.com