Kopeckis uzvar ERC posmā Čehijā, čempions Larena smagi avarē

Pagājušās nedēļas nogalē Čehijā norisinājās Eiropas rallija čempionāta priekšpēdējais, septītais posms “Barum Czech Rally Zlín”, kurā uzvaru svinēja pieredzes bagātais mājinieks Jans Kopeckis. Visā karjerā viņš šajā rallijā triumfēja jau desmito reizi.

Jau pirms nepilnas nedēļas, kad dalību Čehijas posmā atsauca Simone Tempestini, kļuva skaidrs, ka par šīs sezonas Eiropas čempionu priekšlaicīgi kļuvis spānis Efrēns Larena. Nosvinēt panākumu gan viņam neizdevās iecerētajā veidā, jo rallija trešajā ātrumposmā Larena piedzīvoja smagu avāriju. Pēc ietriekšanās kokā motors pat bija atdalījies no mašīnas. Gan pilots, gan stūrmanis tika nogādāti slimnīcā, un Larenam tika konstatēts muguras skriemeļa lūzums.

Uzvarot piecos no aizvadītajiem 13 ātrumposmiem, sacensībās pirmo vietu guva Jans Kopeckis. Viņš vadībā nonāca jau pēc Zlīnas superspeciālā ātrumposma, bet pēc tam neatbilstoša riepu izvēle ekipāžu atmeta uz sesto pozīciju. Kādu laiku Kopeckis bija otrais, bet pēc SS6 atguva līderpozīciju, ko vairs neatdeva līdz finišam.

Otro vietu “Barum Czech Rally Zlín” izcīnīja cits čehu pilots Filips Marešs, kurš Kopeckim zaudēja 37 sekundes un tikai par 1.7 sekundēm pārspēja austrieti Simonu Vāgneru.

Eiropas čempionāta sezona noslēgsies ar asfalta sacensībām Spānijā, kur no 20. līdz 22. oktobrim tiks aizvadīts “RallyRACC Catalunya-Costa Daurada”.