“Jannerrally” uzvar Kajetanovičs, Lukjaņuks – trešais!

Svētdien, 4.janvārī ar Austrijā notiekošo „Jannerrally”, kas ir arī Austrijas un Čehijas rallija čempionātu posms, tika atklāta 2015.gada Eiropas Rallija čempionāta (ERČ) sezona.

Kvalifikācijas ātrumposmā labāko laiku uzrādīja poļu pilots Kajetans Kajetanovičs (Ford Fiesta R5), otrais – francūzis Roberts Konsani (Peugeot 207 S2000), bet trešais ātrākais kvalifikācijā bija Aleksejs Lukjaņuks, kurš Janerrally startēja ar Ford Fiesta R5 un ukraiņu stūrmani Jevgeņiju Červoņenko.

Pēc sarežģītos laikapstākļos aizvadītās un notikumiem bagātās pirmās rallija dienas, kad jau pirmajā ātrumposmā bija spiests izstāties Kreigs Brīns un Lukjaņuks zaudēja vairāk nekā 5 minūtes, atdzesējot pārkarsušo automašīnas dzinēju, sacensību vadībā izvirzījās Kajetans Kajetanovičs, esot ātrākais visos ātrumposmos. Otrais pēc „Jannerrally” pirmās dienas finišēja Konsani, savukārt  trešie ERČ kopvērtējumā bija Jaromira Tarabusa ekipāža.

Noslēdzošā rallija diena ar vēl astoņiem ātrumposmiem sniegputenī sportistiem nebija vieglāka. Kajetanoviča/Barana ekipāža arī šodien bija nepārspējama un, uzvarot septiņos  ātrumposmos, izcīnīja uzvaru arī rallija kopvērtējumā.

Konsani saglabāja savu otro vietu arī “Jannerrally”  otrajā dienā. Trešo vietu aizraujošā cīņā, sacensību noslēdzošajā ātrumposmā par 30 sekundēm apsteidzot čehu Tarabusu, Eiropas Rallija čempionāta kopvērtējumā izcīnīja šogad zem Baltkrievijas karoga startējošā Alekseja Lukjaņuka ekipāža.

Otrais Eiropas Rallija čempionāta posms „Rally Liepāja” nu jau trešo gadu norisināsies Latvijā –no 6.līdz 8.februārim.

Visi “Jannerrally 2015” rezultāti atrodami šeit.