Grjazins pirms Horvātijas WRC posma uzvar Slovēnijas rallijā

Gatavojoties pasaules rallija čempionāta sacīkstēm Horvātijā, autosportists Nikolajs Grjazins guvis uzvaru Slovēnijā notikušajās asfalta sacensībās. Tāpat aizvadīti vairāku citu valstu nacionālo čempionātu posmi.

Slovēnijas čempionāta pirmajā posmā “Rally Vipavska dolina” no plānotajiem desmit ātrumposmiem notika septiņi. Grjazins rallijā startēja ar “Škoda Fabia Rally2 evo” un bija ātrākais piecos ātrumposmos, pa reizei sasniedzot arī otro un trešo labāko laiku. Finišā viņš tuvāko sekotāju, čehu braucēju Eriku Caisu (“Ford Fiesta Rally2”) pārspēja par 33 sekundēm.

Trešo vietu kopējā ieskaitē guva igaunis Roberts Virvess, turklāt paveicot to ar “Ford Fiesta Rally3” auto, kamēr aiz muguras palika vairākas ekipāžas ar jaudīgāku tehniku. Visos ātrumposmos Virvesa spēkos bija uzrādīt “Top 6” rezultātus, bet noslēdzošajā dopā viņš pat uzvarēja. Kādu laiku ekipāža ieņēma ceturto vietu, bet priekšpēdējā ātrumposmā pakāpās uz trešo.

Šveices čempionāta pirmajā posmā “Critérium Jurassien” uzvarēja mājinieks Mičels Burrī (“Citroën C3 Rally2”), Rumānijas čempionāta pirmajā posmā “Raliul Maramureşului” pēdējā ātrumposmā pirmo vietu izrāva bulgārs Ignats Isajevs (“Škoda Fabia R5”), pārspējot Simoni Tempestīnī (“Porsche 997 GT3 RGT”), bet Dānijas čempionāta atklāšanas posmā “Slagelse Rally” uzvara dāņu pilotam Kenetam Madsenam (“Peugeot 208 T16”). Visas šīs sacīkstes notika pa asfaltu.

Tikmēr tālajā Jaunzēlandē aizvadīts braucēju iecienītais “Otago Rally”, kas bija šīs valsts čempionāta pirmais posms. Sacīkstes notika pa grants ceļiem, ekipāžām mērojot 14 ātrumposmus, bet ļoti pārliecinošu uzvaru sasniedza pasaules rallija čempionātā iepazītais Heidens Padons ar “Hyundai i20 AP4”. Tuvāko sekotāju viņš apsteidza par gandrīz piecām ar pusi minūtēm.