F1 pilots Botass gūst pirmo uzvaru rallijā

Izmantojot starpsezonas brīvos brīžus, pie rallija auto stūres pagājušās nedēļas nogalē sēdās F1 pilots Valteri Botass. Piedaloties sacensībās Francijā, viņš izcīnīja savu pirmo uzvaru rallija disciplīnā.

Šī gada sākumā ar “Ford Fiesta WRC” soms jau startēja savā dzimtenē notikušajā “Arctic Lapland Rally”, kad finišēja piektais. Savukārt šoreiz 2019. gada F1 vicečempions sēdās pie “Citroen DS3 WRC” automašīnas stūres, piedaloties “Rallycircuit Cote d’Azur” sacensībās.

Visi ātrumposmi notika Pola Rikāra trasē, kur risinās arī viens no F1 sezonas posmiem. Kopumā pa asfaltu bija jāveic deviņi ātrumposmi, kuru kopējais garums sastādīja 123 kilometrus.

Botass un viņa stūrmanis Marko Salminens, kurš šogad pasaules rallija čempionātā lasīja stenogrammu Tēmu Suninenam, vadību pārņēma pēc otrā ātrumposma, noturot to līdz finišam. Botasa ekipāža uzstādīja ātrākos rezultātus piecos ātrumposmos, tuvākos sekotājus finišā pārspējot par ievērojamām 50 sekundēm.

Lai gan startēja vēl vairākas citas ekipāžas ar WRC mašīnām, uz pjedestāla otrā pakāpiena kāpa Roberts Konsani ar “Škoda Fabia R5”, bet Simons Gašē ar “Citroen C3 R5” ieguva trešo vietu. Savukārt ceturtajā vietā ierindojās pasaules rallija čempionātā startējušais Stefans Lefevrs, kurš šoreiz pilotēja “Porsche 991 GT3 Cup” mašīnu.