Evanss: “Cīņa par WRC titulu būs neprognozējama”

Foto: Toyota Gazoo Racing

2022. gada pasaules rallija čempionāta sezona pēc ilgiem laikiem būs pirmā, kurā tik grūti noteikt favorītu, jo Sebastjēns Ožjē visos posmos vairs nestartēs. Elfins Evanss pēdējās divas sezonas bijis vicečempions un no nākamā gada būs “Toyota” komandas pieredzējušākais pilots, taču viņš pats sevi par galveno favorītu neuzskata.

Britu pilots savas karjeras pirmās sezonas aizvadīja “M-Sport Ford” komandā, 2017. gadā Lielbritānijas rallijā arī izcīnot pirmo uzvaru. Gan pērn, gan šogad viņš guva pa divām uzvarām un spēja izrādīt pamatīgu konkurenci Ožjē, abas reizes gan piekāpjoties francūzim. Neskatoties uz to, Evanss uzskata, ka šobrīd nav iespējams prognozēt nākamās sezonas notikumus.

“Es domāju, ka nākamais gads ir neprognozējams,” viņš saka. “Čempionātā ir daudzi ātri braucēji, kurus būs grūti pārspēt, turklāt ieviestie hibrīda tehnoloģiju tehniskie noteikumi raisījuši daudz nezināmā. Var gadīties, ka uzvarēt būs grūti pat ar labāko mašīnu. Redzēsim, ko jaunā sezona atnesīs.”

Ožjē nākamgad aizvadīs atsevišķus posmus, līdz ar to no pastāvīgajiem komandas pilotiem Evanss būs vispieredzējušākais. Kalle Rovanpera un Takamoto Katsuta būs viņa komandas biedri, bet Evanss atzīst, ka nesaņems no “Toyota” vadības kādas īpašas priekšrocības.

“Varbūt arī esmu vecākais un viens no pieredzējušākajiem, bet mēs labi zinām, ka “Toyota” komandā valda vienlīdzība,” saka 32 gadus vecais brits. “Nav tā, ka aiz viena vai cita braucēja stāvētu lielāks spēks, un, manuprāt, tā ir pareizi. Mēs kopā satiekam ļoti labi. Lieliski arī, ka atsevišķos posmos startēs Sebs, jo tad varēsim dzīt viens otru uz priekšu tāpat kā šajā gadā.”

Jaunās “Toyota Yaris Rally1” mašīnas testu laikā novembrī Evanss piedzīvoja pamatīgu avāriju, taču turpmākā gatavošanās Montekarlo rallijam, kas notiks no 20. līdz 23. janvārim, norit gludi. Tāpat viņš ir pārliecināts, ka līdz WRC sezonas pirmajam posmam mašīna būs pilnībā sagatavota pasaules čempionātam.

2022. gada WRC komandu sastāvi:

Komanda Auto Nr. Pilots Stūrmanis
United Kingdom M-Sport Ford WRT Ford Puma Rally1 9 France Sébastien Loeb France Isabelle Galmiche
16 France Adrien Fourmaux France Alexandre Coria
42 Republic of Ireland Craig Breen Republic of Ireland Paul Nagle
44 United Kingdom Gus Greensmith Sweden Jonas Andersson
South Korea Hyundai Shell Mobis WRT Hyundai i20 N Rally1 2 Sweden Oliver Solberg United Kingdom Elliott Edmondson
6 Spain Dani Sordo Spain Cándido Carrera
8 Estonia Ott Tänak Estonia Martin Järveoja
11 Belgium Thierry Neuville Belgium Martijn Wydaeghe
Japan Toyota Gazoo Racing WRT Toyota GR Yaris Rally1 1 France Sébastien Ogier France Benjamin Veillas
4 Finland Esapekka Lappi Finland Janne Ferm
33 United Kingdom Elfyn Evans United Kingdom Scott Martin
69 Finland Kalle Rovanperä Finland Jonne Halttunen
Japan Toyota Gazoo Racing WRT Next Generation Toyota GR Yaris Rally1 18 Japan Takamoto Katsuta Republic of Ireland Aaron Johnston

Izmantotie resursi:
www.motorsport.com