Berķis un Neikšāns “Rally Peno” izcīna otrās vietas

“Neiksans Rallysport” komanda aizvadījusi Krievijas rallija čempionāta otro posmu “Rally Peno”, izceļoties ar labiem rezultātiem – kamēr Jāņa Berķa ekipāža ieguva stabilu otro vietu absolūtajā ieskaitē, Māris Neikšāns finišēja ceturtais, bet bija otrais savā klasē.

Ziemas rallijs norisinājās Tveras apgabalā, un latviešu vienība “Neiksans Rallysport” bija viena no favorītēm. Jānis Berķis un Edgars Čeporjus smelties pieredzi Krievijā devās ar “Ford Fiesta R5”, kamēr Māris Neikšāns un Anrijs Jesse viņiem pievienojās ar “Mitsubishi Lancer Evo X”.

Kopumā tika veikti septiņi ātrumposmi. Pirmajos divos ātrākais bija mājinieks Sergejs Uspenskis un Marina Daņilova, kuri cīņā devās ar “Subaru Impreza WRX STi” automašīnu. Berķa ekipāža abos dopos bija uzrādījusi otro rezultātu un tobrīd zaudēja 12 sekundes, bet tad spēja uzvarēt trešajā un ceturtajā ātrumposmā, deficītu sadeldējot līdz nieka 0.3 sekundēm.

Atlikušajos trīs ātrumposmos gan atkal ātrākais bija Uspenskis, kamēr Berķis piektajā dopā zaudēja 17 sekundes, tad sestajā un septītajā atkal bija otrais, bet finišā uzvarētājam zaudēja 44 sekundes. Abas vadošās ekipāžas startēja “ABS” ieskaitē.

Trešo vietu sacensībās guva Deniss Rostilovs un Dmitrijs Ļebediks ar “Mitsubishi Lancer Evo IX”, kuri uzvarēja N4 ieskaitē. Tikai nepilnas septiņas sekundes viņiem piekāpās Neikšāns ar Jessi, gūstot ceturto vietu kopējā ieskaitē un otro vietu N4 klasē.

Latviešu komandas “ASRT Rally Team” rindās startēja Sergejs Popovs un Andrejs Gaļkevičs ar “Ford Fiesta R5”. Viņi kopējā vērtējumā izcēlās ar 11. vietu un bija trešie “ABS” vērtējumā.

REZULTĀTI

Krievijas čempionātā šogad plānoti septiņi posmi. Sezona turpināsies pēc ilgāka pārtraukuma, kad 18. un 19. maijā Pleskavas apgabalā notiks pirmās vasaras sacīkstes, rallijs “Puškinskije gori 2018”.