Bergmanis/Pūķis uzvar savā klasē Sāremā rallijā

Foto: Dace Janova, 4rati.lv

Igaunijā jau 55. reizi aizvadīts Sāremā rallijs, kurā šogad uzvaru izcīnīja Egons Kaurs, spraigā cīņā uzveicot Robertu Virvesu. Panākumi arī latviešiem. Edijs Bergmanis un Ivo Pūķis sasnieguši uzvaru savā klasē.

Pēc piektdienas vakarā veiktajiem trim ātrumposmiem cīņā par absolūtās ieskaites uzvaru bija iezīmējušās trīs ekipāžas. Vadībā atradās Roberts Virvess, nepilnas trīs sekundes viņam zaudēja Kens Torns, bet trešais bija Kaurs, kurš tobrīd zaudēja piecas sekundes.

Šīs dienas sākumā trijotnes starpā turpinājās sīvas cīņas, bet tad Torna ekipāža vairākkārt pārsita riepas, kā rezultātā nācās izstāties. Vadību pēc septītā ātrumposma bija ieguvis Kaurs un kopš tā brīža viņu gāzt no pirmās pozīcijas nevienam neizdevās. Virvess neatpalika daudz, taču pietuvoties sāncensim vairs nespēja un finišu sasniedza zaudējot nepilnas astoņas sekundes. Trešās vietas ieguvējs Prīts Koiks no uzvarētāja atpalika nepilnas divas minūtes.

Bergmaņa/Pūķa ekipāža pēc pirmās dienas absolūtajā ieskaitē bija tikai 17. pozīcijā un piektajā vietā EMV5 klasē. Šodien latvieši brauca pārliecinoši un stabili, paceļoties līdz septītajai vietai kopējā vērtējumā un uzvarot savā ieskaitē. Par EMV5 klases līderiem viņi kļuva priekšpēdējā ātrumposmā.

Labs rezultāts arī Emīlam Blūmam/Didzim Eglītim, kuri ierindojās devītajā vietā absolūti un trešajā vietā EMV5 klasē. Tiesa gan, sestajā ātrumposmā viņi pazaudēja vairāk par trim minūtēm, bet pirms tam savā klasē bija otrie.

Tāpat SS6 vairāk nekā trīs minūtes zaudēja Kalvis Blūms/Jurģis Meisters, kuri pirms tam ieņēma trešo vietu EMV5 vērtējumā. Finišā viņiem 23. rezultāts un astotā vieta klasē. Tikmēr 19. vietā kopējā vērtējumā un sestajā starp EMV5 ekipāžām ierindojās Edgars Balodis/Maksims Juzikevičs. Šīs klases līderis Timmu Korge avarēja desmitajā ātrumposmā.

Gints Bremze/Elīna Bremze guva 17. vietu EMV6 klasē, bet absolūtajā ieskaitē bija sešdesmitie. Tikmēr Arvis Vecvagars/Gints Gaiķis sacensības noslēdza 69. pozīcijā absolūti un 11. vietā EMV8 klasē. Aleksandrs Jakovļevs/Valerijs Maslovs rallija noslēgumā 82. vietā, bet EMV7 vērtējumā 17. vietā.

Sāremā rallija rezultāti:

Pilni rezultāti >>