Bergmanis/Pūķis kļuvuši par Igaunijas rallija čempioniem

Foto: Dace Janova, 4rati.lv

Pēc izcīnītās uzvaras “Saaremaa Rally 2022” savā ieskaitē, Edijs Bergmanis un Ivo Pūķis kļuvuši par EMV5 klases čempioniem. Pie godalgotās trešās vietas tikmēr tikuši Edgars Balodis un Maksims Juzikevičs.

Igaunijas rallija čempionātā šosezon notika septiņi posmi. EMV5 klase ir vienīgā, kurā latviešu sportistiem izdevās sasniegt godalgas.

Vēl pirms noslēdzošā posma pārliecinošā līderpozīcijā EMV5 klasē bija Timmo Korges un Erki Pintsa ekipāža, kas tobrīd par 29 punktiem apsteidza Balodi/Juzikeviču. Tikmēr Bergmanis/Pūķis uz Sāremā devās ieņemot vien trešo pozīciju un līderim tobrīd zaudēja jau 31 punktu. Noslēdzošajā posmā Korge bija līderis, bet desmitajā ātrumposmā avarēja un izstājās. Baloža mašīnai šajās sacīkstēs bija problēmas ar bremzēm un savā klasē viņš ieņēma sesto vietu. Bergmanis tikmēr uzvarēja, un tas viņam kopā ar stūrmani Pūķi ļāva pacelties uz pirmo pozīciju sezonas kopvērtējumā. Korge/Pintss viņiem piekāpās par četriem punktiem, bet Bergmanis/Juzikevičs sezonu pabeiguši trešajā pozīcijā.

Absolūtajā ieskaitē jeb EMV1 klasē par Igaunijas čempioniem šogad kļuvuši Gregors Jētss/Timo Taniels, otro vietu ieņem Prīts Koiks/Kristo Tamms, bet trešajā vietā Korge/Pintss. Baloža/Juzikeviča ekipāža ierindojusies devītajā vietā, uzreiz aiz viņa Bergmanis/Pūķis.

Pārējās ieskaites klasēs 2022. gada Igaunijas čempioni ir Jētss/Taniels (EMV2), Huberts Laskovskis/Mihals Kušnierzs (EMV3), Jaspars Vahers/Marti Hallings (EMV4), Tāvi Nīnemetss/Esko Allika (EMV6), Keiro Orguss/Evelina Mitendorfa (EMV7), Karels Tolps/Martins Vihmanns (EMV8) un Tarmo Silts/Raido Loels (EMV9). Komandu ieskaitē jeb EMV10 klasē pirmajā vietā šosezon “CKR Estonia”.

Tikmēr “Lada Classic Cup” ieskaitē šogad pirmo vietu sasniedza Koits Repnau/Hanness Hannuss, savukārt otrie kopvērtējumā, atpaliekot 24 punktus, ir latvieši Arvis Vecvagars/Gints Gaiķis.

Kopvērtējums >>