Sestdien, 10. februārī aizvadīts Latvijas un Igaunijas rallija čempionātu otrais posms “Sarma 2018”, kurā pārliecinoši triumfēja Nikolaja Grjazina un Jaroslava Fjodorova ekipāža.

Sacensības norisinājās Gulbenes puses ceļos, rallistiem veicot deviņus ātrumposmus. Ātrākos rezultātus tajos visos sasniedza latviešu komandas “Sports Racing Technologies” braucēji Nikolajs Grjazins un Jaroslavs Fjodorovs, triumfējot rallija absolūtajā ieskaitē. Zem Latvijas karoga startējošā krievu pilota ekipāža skatītājus priecēja ar jaudīgo “Škoda Fabia R5”.

Tikpat pārliecinošu otro vietu ieguva igauņu Egona Kaura un Annikas Arnekas duets, kas Grjazinam/Fjodorovam zaudēja vienu minūti un 21 sekundi, cīņā vedot “Ford Fiesta Proto”.

Pasaules rallija čempionāta pieredzi guvušie Valērijs Gorbans un Sergejs Larenss ar savu “Mini John Cooper Works WRC” šoreiz nespēja konkurēt ar abām baltiešu ekipāžām, paliekot trešajā vietā, teju divas minūtes aiz līderiem.

Latvijas rallija čempiona ieskaitē LRC ABS grupā pirmais trijnieks tāds pats – Grjazins/Fjodorovs pirmajā vietā, Kaurs/Arneka otrajā pozīcijā un Gorbans/Larenss ieguva trešo vietu.

LRC1 grupā uzvarēja igauņi Ranno Bundsens un Roberts Loštšenikovs, bet pēdējā ātrumposmā avarēja un no otrās pozīcijas izstājās Edijs Bergmanis un Edgars Grīns. Otro vietu līdz ar to ieguva Guntis Lielkājis un Ivars Grošus, bet trešie finišēja Ronalds Baldiņš un Ingars Sakne.

LRC2 vērtējumā ātrākie bija Emīls Blūms un Didzis Eglītis, pārspējot Allanu Popovu un Alekseju Krilovu, trešo vietu izcīnot Mārim Neikšānam un Andrijam Jessem.

Ātrākā no divu riteņu piedziņas ekipāžām bija Mārtiņš Sesks un Renārs Francis, kuri uzvarēja LRC3 grupā. Vairāk nekā minūti latviešiem zaudēja Olivers Solbergs un Veronika Engana, trešo vietu gūstot igauņiem Rasmusam Ūstulndam un Kauri Pannasam.

Pārējās ieskaites grupā uzvarēja Krišjānis Zintis Putniņš un Kalvis Blūms (LRC4), Jānis Vorobjovs un Ivo Pūķis (LRC5), Karels Tolps un Martins Vihmanns (LRC6).

Latvijas rallijsprinta čempionāta ieskaitē, veicot sešus ātrumposmus, ātrākie bija Mareks Švarcs-Švampāns un Armands Lūkins.