Minirallija kopvērtējumā vairākās klasēs līderu maiņa

21/09/2022 |

Foto: Dace Janova, 4rati.lv

Pagājušās nedēļas nogalē Liepājas pusē norisinājās minirallija sezonas priekšpēdējais posms “Karosta 2022”. Piedāvājam ieskatu šī brīža situācijā kausa izcīņas kopvērtējumā, kur vairākās klasēs notikusi līderu maiņa, un daudzās no tām pirms noslēdzošajām sacīkstēm cīņas ļoti spraigas.

2WD ROOKIE klasē pēc uzvaras minirallijā “Karosta 2022”, kas viņiem bija jau trešā aizvadītajos četros posmos, vadības grožus saglabājuši Armands Keišs/Jānis Šnikvalds. Jau 25 punktus zaudē Gunvaldis Vēsmiņš/Andris Skrebelis, bet par 43 punktiem mazāk trešajā vietā esošajiem Atvaram Saliņam/Mārtiņam Balodim.

Rihards Broničs/Mārcis Grinciuns joprojām vadībā 4WD ROOKIE vērtējumā. Šie braucēji iepriekš nestartēja Ropažu posmā, bet uzvarējuši pārējos trīs, tostarp Karostā, līdz ar to šobrīd var lepoties ar 23 punktu pārsvaru pār Jāni Līdi/Livitu Līdi. Vēl par pieciem punktiem mazāk Jānim Lazdiņam/Vitālijam Ameļčenko.

1600 klasē uz pirmo vietu pacēlušies Atis Līcis/Māris Rode, kuri Liepājā izcīnīja otro vietu savā ieskaitē. Andis Auniņš/Roberts Rūniks šoreiz ierindojās piektajā vietā un posmu pirms sezonas beigām atkrituši divus punktus aiz jaunajiem līderiem. Turpat aizmugurē, zaudējot vadošajai ekipāžai nieka trīs punktus, seko “Karosta 2022” klases uzvarētāji Andris Neilands/Edgars Peterlevics.

Arī 2000 klasē cīņa par uzvaru kopvērtējumā rit spraigi, lai arī uz pirmo vietu reāli pretendē divas ekipāžas. Kristaps Telle/Mārtiņš Kalējs gan saglabā pirmo vietu, taču, pēc izcīnītās sestās vietas Karostas posmā, tagad var lepoties vien ar trīs punktu pārsvaru pār Madaru Dīriņu/Gintu Lasmani, kuri šajā reizē uzvarēja. Reinis Trūps/Ēriks Kursišs ir jau 29 punktus aiz līderiem.

2WD klasē Gvido Rozenblūms/Indulis Kalniņš aizvadītajā posmā palika piektie, un vairākas ekipāžas tagad viņiem nonākušas cieši klāt. Šajā klasē vēl gluži reālas izredzes uzvarēt sezonas kopvērtējumā ir piecām ekipāžām – Ģirts Vītiņš/Daniels Jānis Justs atpaliek divus punktus, par trim mazāk ir “Karosta 2022” uzvarētājiem Kristapam Laipniekam/Kārlim Jansonam, kā arī Ralfam Sirmacim/Armandam Bitem, kamēr piecus punktus līderiem zaudē piektajā pozīcijā esošie Kristaps Skuja/Artis Kļava.

4WD klasē ļoti līdzvērtīgs sniegums šosezon Mārim Eglem/Kristapam Dreimanim un Raimondam Dūcim/Elvim Špehtam. Abas ekipāžas guvušas pa divām uzvarām un divām otrajām vietā, līdz ar to posmu pirms sezonas beigām ar vienādu punktu skaitu dala pirmo/otro vietu. 26 punktus viņiem zaudē Gatis Ābelītis/Indulis Sloka.

4WD+ vērtējumā Karostā uzvarēja un sezonas kopvērtējumā par jaunajiem līderiem kļuva Raivis Balodis/Ģirts Kārkliņš – viņiem tas ir otrais panākums pēc kārtas. Mārtiņš Ločmelis/Harijs Vējiņš atpaliek deviņus punktus, bet Elmārs Aukšmuksts/Kaspars Bundzinieks pēc ne tik sekmīgām sacensībām no pirmās pozīcijas atkrituši uz trešo un zaudē 18 punktus.

JUNIORU cīņās, kur šosezon startējuši dažādi jaunie sportisti no citām valstīm, vienāds punktu skaits Tomasa Martēnsa un Marka Huisegemsa ekipāžai no Beļģijas un Canam Alakočam/Sanderam Parnam, kuri pārstāv, attiecīgi, Turciju un Igauniju. Trešajā vietā somi Isaks Hatanmā/Ville Hatanmā. Tiesa gan, katra no šīm ekipāžām aizvadījusi tikai vienu posmu, līdz ar to par reālu cīņu kopvērtējumā nevaram runāt.

OPEN 2WD klasē pēc izcīnītās uzvaras vadību pārņēmuši Arvis Āboliņš/Artūrs Vilciņš, bet Dāvis Birže/Bruno Bēka tagad atkrituši uz otro vietu un zaudē jau 21 punktu. Trešais ir Atis Ozoliņš, kura stūrmaņi šosezon bijuši Jānis Lācis un Renārs Juškevics, bet šis pilots piedalījās tikai pirmajos divos posmos.

Atis Gromovs/Kristers Blūms, kuri kļuva par minirallija “Karosta 2022” uzvarētājiem absolūtajā vērtējumā, ir vadībā OPEN 4WD klasē un iekrājuši 13 punktu pārsvaru pār Intaru Rezakovu un Elviju Zebuliņu. Trešajā vietā esošie Jānis Liepa/Agnis Cibuks ir trešie, zaudējot 43 punktus.

Pilni kopvērtējuma rezultāti >>

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool