Minirallija “Kalnamuiža 2015” dalībnieki sacentīsies arī Kazdangas skijoringa trasē

Viens no minirallija “Kalnamuiža 2015” ātrumposmiem notiks Kazdangā izveidotajā skijoringa trasē. Šī trase ir jaunums Latvijas autosportā, un iepriekš sacensības ar automašīnām tajā nav notikušas.

“Autosportistiem ir labi pazīstama Vecpils krosa trase, taču Kazdangas trase ir šī gada jaunums. Trase ir ļoti sarežģīta, ar daudziem negatīviem līkumiem un izteiksmīgu reljefu,” stāsta minirallija un rallijsprinta “Kalnamuiža 2015” direktors Uldis Hmieļevskis.

Kazdangas trases viena apļa garums ir aptuveni viens kilometrs, un tās grants un māla segums ir līdzens un piemērots sacensībām ar ielas automašīnām.

Ātrumposmu garums minirallija sacensībās ir ierobežots līdz 2,5 kilometriem, lai būtu piemērots ielas automašīnām, turklāt šis formāts ļauj iekļaut sacensību apritē atsevišķus ceļu posmus, kuri iepriekš sportistiem nav bijuši pazīstami.

Šogad minirallija sacensībās sportistiem būs iespējams ar ātrumposmiem iepazīties arī pašiem, un pierakstīt gan savu stenogrammu, gan arī pārbaudīt sacensību rīkotāja izsniegto stenogrammu, līdz ar to minirallija sacensības ir laba treniņu iespēja arī rallijsprinta dalībniekiem. Turklāt minirallija grafiks veidots tā, lai to varētu apvienot ar rallijsprinta testa ātrumposmu, kas notiks vēlāk pēcpusdienā.

Svarīgs jaunums minirallija sacensībās šogad ir “Open” klase, kurā var startēt ar turbo automašīnām bez restruktoriem.

“Sacensību centrs atradīsies Sieksātē, kur Piena muižas Baronstaļļos būs izvietots gan minirallija un rallijsprinta administratīvais centrs, gan arī izveidota īpaša atpūtas zona sportistiem un līdzjutējiem. Tur tiks demonstrētas fotogrāfijas un video materiāli no iepriekšējo gadu sacensībām, kā arī darbosies kafejnīca, kur sportisti varēs dalīties pieredzētajā,” stāsta U. Hmieļevskis.

Minirallija sacensības norisināsies sestdienā, 2. maijā, un trasi veidos astoņi grants ātrumposmi pa dažādas konfigurācijas ceļiem. Atšķirībā no pagājušajā gadā notikušajām. Minirallija papildsacensību kopējais garums būs 15,5 kilometri, savukārt trases kopējais garums sasniegs 106,9 kilometrus.

Savukārt nākamajā dienā, svētdienā, 3.maijā, starts tiks dots rallijsprinta sacensībām, kur sportisti startēs nevis vairs ar ielas, bet sporta mašīnām. Rallija braucējiem šis rallijsprints būs lieliska iespēja treniņam pirms Čempionu rallija Talsos, kas notiks divas nedēļas vēlāk. Vasaras rallija sezonas sākšana ar sacensībām “Kalnamuiža” jau kļuvusi par tradīciju vairāku gadu garumā, un arī šogad 2. un 3. maijā Skrundas novada Sieksātes apkārtnē notiks sacensības “Kalnamuiža 2015”.

Pieteikties sacensībām var līdz pirmdienai, 27.aprīlim.

Sacensību nolikums un pieteikšanās forma pieejama vietnē www.4rati.lv. Minirallija dalībniekiem jāseko saitei http://4rati.lv/kalnamuiza-2015/, savukārt rallijsprinta dalībniekiem – http://4rati.lv/rallijsprints-kalnamuiza-2015/.

Miniralliju un rallijsprintu “Kalnamuiža 2015” rīko biedrība “Liepājas rallija komanda”.

Teksts: Dzintars Hmieļevskis (“Liepājas rallija komandas” preses pārstāvis)
Foto: Dace Janova (4rati.lv)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *