Autosporta sezonu Latvijā atklās ziemas autosprinta čempionāts

Info: LAF Standartauto komisijas preses dienests
Foto: Fotoaģentūra “4rati”

Jau šīs nedēļas nogalē „Auciema” trasē netālu no Cēsim tiks atklāta jaunā autosporta sezona Latvijā – svētdien, 13. janvārī tur tiks aizvadīts Latvijas ziemas autosprinta čempionāta pirmais posms.

Astoņas iepriekšējās sezonas šīs sacensības bija pazīstamas ar autodaudzcīņas nosaukumu, tomēr šis apzīmējums īsti neatbilda saturam, jo sacīkstes notika tikai vienā disciplīnā – braukšanā pa apļveida trasi uz laiku, tāpēc sākot ar šo sezonu, ziemas seriāls ieguvis autosprinta nosaukumu.

Kā jau pēdējos gados ierasts, sniega sega Latvijā aizkavējās, tāpēc pirmais čempionāta posms ir ieplānots tikai 13. janvārī „Auciema” trasē netālu no Cēsīm, lai gan citus gadus sacensības ir notikušas jau decembra sākumā. Paredzot tik vēlu sezonas sākumu, Latvijas Automobiļu federācijas Standartauto komisija ir ieviesusi jauninājumu – šogad sacensības var notikt gan sestdien, gan svētdien, turklāt vienā nedēļas nogalē var tikt aizvadīti pat divi posmi. Šādu scenāriju dalībniekiem noteikti plāno piedāvāt Ērgļi, kur ir izveidotas divas dažādas trases. Pārējās čempionāta posmu trases – „Brīvkalnos”, „Ādiņas”, „333″ un „Rullītis” tiks saliktas pa pāriem (ja radīsies tāda nepieciešamība) atkarībā no laika apstākļiem. Jācer, ka šīs izmaiņas ļaus aizvadīt visus paredzētos septiņus posmus uz sniega un ledus seguma, nevis kā pērn, kad piespiedu kārtā divus posmus nācās rīkot uz asfalta seguma. Tehniskajos noteikumos šosezon nekas būtisks nav mainīts, braukšana joprojām notiks tikai ar bezradžu riepām.

Svētdien „Auciema” trasē (atrodas šosejas Limbaži-Cēsis 29. km.) dalībnieku reģistrācija sāksies jau pl. 7.30, bet pirmie starti aizmugures piedziņas (RWD) un pilnpiedziņas (4WD) klasēm paredzēti pl. 9. Priekšas piedziņas (FWD) grupai reģistrācijas sākums pl. 11.30, bet sacensību starts pl. 14.15.

Ziemas autosprints ir lieliska iespēja ikvienam brauktgribētājam izmēģināt savus spēkus oficiālās sacensībās, jo startēt drīkst arī ar „ielas” automašīnu – no rīta uz trasi, bet vakarā uz laukiem pakaļ sievasmātei. Protams, bez īpašas sagatavošanās sasniegt augstus rezultātus būs pagrūti, tomēr ne neiespējami, jo katru sezonu tiek fiksēti dažādi pārsteigumi. Ziemas autosprints ir piedzīvojis ievērojamu kvalitatīvu attīstību, par ko liecina dalībnieku tehniskais nodrošinājums un meistarība, tomēr joprojām saglabājies zināms demokrātisms – trasē kā līdzvērtīgi cīnās braucēji ar veciem „Audi Quattro” pret „Mitsubishi EVO”, kā arī „Žigulīši” pret „BMW”. Tieši lielā konkurence padara ziemas autosprinta sacensības aizraujošas un tajās labprāt piedalās dažādu autosporta disciplīnu pārstāvji, kā arī jaunie autosporta talanti.

Latvijas čempioni ziemas autosprintā*

Klase

Gads

RWD

FWD

AWD

2007.

Jānis Gustāns

Ģirts Krūzmanis

Elmārs Aukšmuksts

2006.

Mareks Kairis

Ulvis Bujāns

Mareks Štolcermanis

2005.

Mareks Kairis

Ulvis Bujāns

Mareks Štolcermanis

2004.

Mairis Kārkliņš

Ulvis Bujāns

Jānis Dūcis

2003.

Mairis Kārkliņš

Normunds Kārkliņš

Ronalds Mūsiņš

2002.

Normunds Orlovs

Sandris Lūsiņš

Aivars Šilabrits

2001.

Normunds Orlovs

Andris Empelis

Ronalds Mūsiņš

2000.

Mareks Kreišmanis

Andris Empelis

Gunārs Bebrišs

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *