Štolcermanis startē Itālijā un “OK Senior” klases debijā izcīna uzvaru

Aizvadītajā nedēļas nogalē latviešu kartinga braucējs Tomass Štolcermanis aizvadīja debiju klasē “OK Senior” sacensības “Champions of the Future 2022 Winter Series”, kas notika Frančiakortas pilsētā, Itālijā. Gados jaunais sportists spēja pierādīt savas spējas un izcīnīt uzvaru augsta līmeņa sacensībās, kurās sacentās kartinga pasaulē labi zināmi sportisti.

“OK Senior” klase sportistam ir liels solis uz priekšu, jo klasē uz starta stājās braucēji vecumā no 14 gadiem līdz neierobežotam vecumam, jaunie talanti un sportisti ar plašu pieredzi kartingā. Tomass savā debijā pārsteidza ne vien sevi, bet arī citus sportistus un ārvalstu medijus, kuri atzina, ka šis sasniegums pielīdzināms mākslas darbam – neviens nebija brīdinājis kartinga pasauli, ka savā debijā Tomass Štolcermanis visu nedēļas nogali kontrolēs sacensību gaitu šajā klasē.

Tomass Štolcermanis: “Sacensībās aizvadīju savu debiju OK klasē, nebiju uzstādījis lielus mērķus, galvenais bija spēt pielāgoties šo sportistu ātrumam un gūt pieredzi. Es domāju, ka ne tikai es, bet arī citi nedēļas nogales noslēgumā bija patīkami pārsteigti par sniegumu, kuru spēju uzrādīt. Jau kvalifikācijas braucienā izdevās uzrādīt labu laiku, braucot vienam pašam bez references, bez konkurentiem pa priekšu. Hītos un superhītā stabili nobraucu ar atrāvienu un labiem laikiem. Fināla 5. un 6. aplī atrāvos no konkurentiem, aizmugurē sākās cīņas, bet es stabili devos pa priekšu līdz pat finiša karogiem.”

Šajās sacensībās Štolcermanis uzrādīja ātrāko apļa laiku kvalifikācijā. Turpmākajos trīs priekšbraucienos (hītos) bija pārliecinošs un stabils līderis, uzvarot visos braucienos. Sportists bija labākais arī superhīta braucienā un finālā, pārliecinoši ar 4.6 sekunžu pārsvaru no otrās vietas. Pirms noslēdzošās sacensību dienas intervijā Tomasam jautāja, kas ir tas, kas būtu jāizdara un Tomass atbildēja: “Tikai bez lieka stresa, gāzi grīdā un uz priekšu!”

Tomasa komanda ir informējusi, ka sportists piedalīsies sacensībās līdz pavasarim un šajā sezonā startēs “OK Senior” klasē. Kādas būs iespējas turpināt sezonu, nav zināms, viss būs atkarīgs no dažādiem apstākļiem.

Informāciju sagatavoja:
Zane Lielkāja
LAF Prese / Sabiedriskās attiecības