Tomass Štolcermanis pirms pasaules čempionāta Spānijā izcīna trešo vietu

Jaunais un talantīgais latviešu kartingists Tomass Štolcermanis Spānijā veiksmīgi aizvadījis RGMMC “Champions of the Future” seriāla trešā posma sacensības, spēcīgā konkurencē “OK Junior” klases finālā izcīnot godalgoto trešo vietu. Sacīkstes norisinājās Malagā, kartinga trasē “Circuito Internacional de Campillos”.

Štolcermanis aizvadīja ļoti stabilu nedēļas nogali. Piektdien pirmajos treniņbraucienos savā grupā starp 25 dalībniekiem sportists ieņēma trešo vietu, bet otrajā treniņā jau bija ātrākais. Arī kvalifikācijā Štolcermnanis guva uzvaru savā grupā, bet starp visiem 97 dalībniekiem bija sasniedzis otro labāko rezultātu. Pirmajā kvalifikācijas hītā braucējs finišēja otrajā vietā.

Sestdien iesildīšanās braucienos Štolcermanis izcēlās ar savas grupas ātrāko laiku, nākamajā kvalifikācijas hītā viņš finišēja ceturtais, trešajā hītā uzvarēja, ceturtajā sasniedza otro vietu, bet piektajā – trešo. Summējot kvalifikācijas rezultātus, pēc punktiem “Energy Corse SRL” komandas braucējs ieņēma trešo vietu, zaudējot tikai dānim Davidam Valteram un krievam Maksimam Orlovam.

Izšķirošās cīņas notika svētdien. Iesildīšanās braucienos Štolcermanis atkal bija ātrākais, bet priekšfinālā spraigā cīņā sasniedza trešo vietu – uzvaru atkal guva Valters, šoreiz otrais bija franču sportists Enco Deliņī, kamēr Štolcermanis no līdera finišā atpalika divas sekundes. Finālā uz starta stājās 37 ātrākie un Štolcermanis, startējis no trešās pozīcijas, noturēja iepriekš parādīto līmeni, startā pat izrāvās otrajā vietā, bet finišā izcīnīja augsto trešo vietu. Uzvaru izdevās sasniegt Deliņī, kurš tika garām Valteram, bet Štolcermanis no uzvarētāja atpalika 2.4 sekundes.

Tomass šosezon piedalījies pēdējos divos no aizvadītajiem trim “Champions of the Future” posmiem, bet kopvērtējumā ieņem devīto vietu. Kopumā punktus šajā seriālā izcīnījuši 65 sportisti, bet piedalījušies ir vēl daudz vairāk braucēju.

Štolcermanis ir lieliski iesildījies FIA pasaules kartinga čempionāta sacensībām, kas jau šonedēļ norisināsies turpat “Circuito Internacional de Campillos”. Starp 109 pieteiktajiem dalībniekiem viņš būs vienīgais Latvijas pārstāvis.