Info: Raivo Tilners
Foto: www.rtpower.eu

13.jūlijā, Turaidā veiksmīgi beidzās radio vadāmo modeļu Latvijas Čempionāta 3. posms offroad klasēs “RTPOWER kauss”.

Sacensības notika RTPOWER Turaidas trasē. Šī trase jūtami atšķiras no Latvijā esošajām trasēm ar citādu tehnisku izkārtojumu un sarežģītiem tramplīniem.

Sacensību rīts pienāca ar lielām bažām vai pēc sestdienas lielā lietus trasē varēs rīkot sacensības. Par laimi svētdienas rītā nokrišņi mazinājās un lielākā daļa dalībnieku bija gatavi īstām “dubļu cīņām”. Dēļ nelabvēlīgajiem laika apstākļiem tika nolemts 3 kvalifikācijas braucienu vietā rīkot divus braucienus.

Kā parasti, ar spēkiem mēroties bija atbraukuši arī Igaunijas un Lietuvas sportisti, kas mūsējiem neļāva ne mirkli zaudēt uzmanību trasē.

Sīvas cīņas sākās jau kvalifikācijas braucienos, populārākajā klasē 1/8 bagiji, fināla braucienā spraigas cīņas bija starp visu trīs valstu labākajiem braucējiem. Diemžēl šoreiz pirmās divas vietas ieguva igauņu braucēji, trešajā vietā atstājot mūsējo ātrāko Gati Panavu. No Latvijas braucējiem piekto vietu ieguva Oskars Drengers un sesto vietu Dainis Bairs.

Vēl spraigāk un varētu teikt dramatiskāk noritēja open klases fināla brauciens, kur sākot ar pirmo minūti ritenis pie riteņa par pirmo vietu cīnījās Kārlis Dortans ar igauņu braucēju Kuldar Ilus. Visas trīsdesmit minūtes noritēja spraiga cīņa, šoreiz veiksme bija igauņu pusē un ar niecīgu pārsvaru uzvarēja Ilus. Patīkamu pārsteigumu sagādāja sacensību jaunākais dalībnieks, deviņgadīgais Mārcis Tilners, kurš savās pirmajās open klases sacensībās spēja iegūt augsto ceturto vietu 11 dalībnieku konkurencē. Tas vēlreiz pierāda, ka lēnāk un prātīgāk braukt, īstenībā nozīmē braukt ātrāk.

1/6 aizmugures piedziņas klasē pārliecinošu uzvaru svinēja lietuvas braucējs Sarunas Zabulonis, atstājot mūsu vecmeistaru Juriju Jemcevu otrajā vietā, trešo vietu ieguva mūsu jaunais braucējs Rudolfs Rupainis

1/6 4×4 piedziņas klasē Kristaps Ābols spēja uzrādīt labāko laiku un iegūstot pirmo vietu, izvirzoties vadībā arī čempionāta kopvērtējumā. Agrim Caunem šoreiz mazliet pietrūka līdz pirmai vietai, paliekot otrajā vietā. Atlikušajos trijos posmos sagaidāma vēl spraigāka cīņa par pirmajām vietām.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *