Latvijas Čempionāts Radio Vadāmiem Modeļiem 2. posms Onroad

Info: Janis Ankravs

Saulainajā un siltajā jūnija pirmajā sestdienā 07.06.2008 norisinājās Latvijas čempionāta šosejas radio vadāmo automodeļu otrais posms, kas tika aizvadīts jaunizveidotajā RBSSKALS autodromā. Lai arī lielākā daļa cilvēku siltu un saulainu laiku noteikti uztvers pozitīvi, tad automodeļu gadījumā katrs asfalta temperatūras pieauguma grāds negatīvi ietekmē apļa laikus un riepu saķeri ar asfaltu.

Arī šoreiz viss sīvākā cīņa tika prognozēta TSN10 (nitro) klasē, kur pēc kvalifikācijas braucieniem ar tikai 1 sekundes pārsvaru vadībā bija Lietuviešu braucējs Mindaugas Ambrasas. Paceļoties fināla starta karogam aizsākās 30 minūšu garā ciņa par uzvaru. Jau pirmie apļi parādīja, ka spēku samēri starp Mindaugu (kvalifikācijas uzvarētāju) un Jāni Kļimenkovu (2. vieta kvalifikācijā) ir pilnīgi vienādi, ko arī apliecināja ātrākie apļu laiki, kas šiem diviem braucējiem atšķīrās tikai par 0.007sekundēm!!! Brauciena pirmā puse tikai aizvadītā ļoti ciešā cīņā, abiem līderiem mainoties vietām vismaz 7 reizes. Brīdī, kad Mindaugas pieļāva kļūdu, Jānis paspēja veikt 15 sekunžu atrāvienu, ko pie tik līdzīga spēku samēra nebūtu iespējams atgūt. Līdz finišam bija atlikusi tikai 1. minūte un ar iegūto pārsvaru Jānim bija praktiski garantēta uzvara, kad pieļaujot braucienā vienīgo kļūdu, neveiksmīgi izbraucot līkumu tika piedzīvota avārija un pilnībā sabojāta aizmugurējā piekare liedzot iespēju turpināt braucienu. Tā rezultātā Mindaugas A. finišu šķērsoja kā pirmais, Jānis K. pateicoties iegūtajam pārsvaram palika otrais, bet trešais finišēja Jānis Orlovskis, kam tehniskas motora problēmas šoreiz liedza cīnīties par uzvaru.

TSS10 (stock) klasē neatstājot ne mazākās cerības citiem braucējiem visos trijos braucienos uzvarēja Krišjānis Rolis, savukārt 2. un 3. vietā ierindojās Lietuvas braucēji Evaldas Urbonas un Elvinas Pūslys.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *