“RallyX” rallijkrosā jauna elektriskā klase un divi posmi Rīgā

Foto: rallyx.se

Rallijkrosa seriāla “RallyX Nordic” organizatori publiskojuši pilnu gaidāmās sezonas kalendāru. Jau iepriekš bija zināms, ka divi no posmiem norisināsies Rīgā, bet tagad tapuši zināmi visi sacensību datumi. Tāpat notikušas būtiskas izmaiņas degvielas noteikumos un klāt nākusi elektrisko mašīnu klase.

Sezona sāksies maija vidū ar diviem posmiem Zviedrijā, leģendārajā Hēljesas trasē, bet pēc tam maija beigās divi posmi norisināsies Somijā, Kouvolā. Latvija “RallyX Nordic” čempionātu uzņems no 8. līdz 10. jūlijam, kad Biķernieku rallijkrosa trasē tiks aizvadīts piektais un sestais posms. Savukārt lielais fināls jeb septītais posms gaidāms jūlija otrajā pusē Zviedrijā, “Strängnäs Motor Stadium” trasē.

Nozīmīgas pārmaiņas – no šī gada visās klasēs obligāta prasība būs izmantot nefosilu degvielu, kamēr iepriekšējā sezonā tas attiecās tikai uz “Supercar Lites” klasi, bet pārējiem izvēle bija brīva.

Sacīkstes joprojām notiks “Supercar Lites”, “Supercar”, “CrossCar”/”Crosskart”, “CrossCar Junior” un pērn ieviestajā “Open 2WD” klasē, bet jaunums ir “RX2e” kategorija, kas šogad arī pievienojas “RallyX Nordic” seriālam. Rīkotāji par pamatkategoriju atzinuši “Supercar Lites”, kas ir jauno rallijkrosa talantu kaltuve. Tikmēr populārajā “Supercar” ieskaitē sportistiem nodrošināta iespēja stāties uz starta ar visdažādākās specifikācijas un dažādu gadu izlaiduma šīs klases mašīnām. Jau pagājušajā gadā “Supercar” klasē tika dota atļauja startēt arī jaunajai STARD rūpnīcā tapušajai elektriskajai mašīnai un sacensties pret tām, ko darbina iekšdedzes dzinēji. Tā tas būs arī šogad.

2021. gada sezonā uz starta stājās arī vairāki latvieši, par “RallyX Nordic” čempionu “Supercar Lites” klasē kļuva Tomijs Hallmans (“SET Promotions”), bet “Supercar” ieskaitē uzvarēja Johans Kristofersons (“Kristoffersson Motorsport”), pārliecinoši aiz sevis atstājot Freizeru Makkonelu (“OlsbergsMSE”) un Sondri Evjenu (“EKS JC”). Ar “Supercar” mašīnām pērn uz starta bija redzamas arī tādas rallijkrosa zvaigznes kā Niklass Gronholms, Enco Ide, Antons Marklunds, Kristians Žabo, Ulriks Linnemans, Andreass Bakerūds, Kevins Ēriksons. “CrossCar” klasē uzvarēja Īsaks Reiersens (“EKS JC”), ceturto vietu ieņemot Ronaldam Baldiņam (“Baco 81”), bet septīto – Reinim Nitišam (“RN Kaspersky Racing Team”). “CrossCar Junior” titulu izcīnīja Lukass Andersons (“LACK 99”), bet “Open 2WD” kategorijā pirmo vietu sasniedza Simons Tigers (“TeamTigerRX”).

Izmantotie resursi:
www.rallyx.se