Vasīlijs Grjazins: “Katrs kilometrs tuksnesī man bija jauna pieredze”

08/01/2021 |

Foto: publicitātes

Kā vēstījām iepriekš, izcīnot otro vietu noslēdzošajā FIA “World Cup for Cross-Country Bajas” posmā “Baja Hail 2”, Vasīlijs Grjazins izcīnījis Pasaules kausa titulu T3 grupā, startējot zem latviešu “Sports Racing Technologies” komandas karoga.

No 13. līdz 16. decembrim Saūda Arābijā tika aizvadīti noslēdzošie divi 2020. gada FIA Pasaules kausa sezonas posmi. Pirmajās sacīkstēs “Hail Baja 1” SRT ekipāža Vasīlijs Grjazins/Oļegs Uperenko saskārās ar dažādām problēmām un rezultātā finišēja trešajā vietā, savukārt uzreiz pēc tam notikušajā posmā “Hail Baja 2” ekipāžai veicās jau krietni labāk, un viņi finišēja kā otrie T3 grupā. Jau pirms sacīkstēm Saūda Arābijā Grjazins bija T3 grupas kopvērtējuma līderis, un šajos posmos izcīnītie punkti ļāva līderpozīciju nosargāt. Kā zināms, Grjazina stūrmanis Uperenko startē zem Latvijas karoga.

SRT komandas “Can-Am” projekta vadītājs Artūrs Priednieks: “Jāatzīst, ka šīs bija ļoti saspringtas sacīkstes. Lēmums šeit startēt nāca ļoti vēlu, bet komanda pielika visus spēkus un ļoti īsā laikā paveica patiešām apjomīgu darbu, kas ļāva ekipāžai veiksmīgi startēt. Lai gan mēs apzinājāmies, ka pasaules kausa titulam pietiek ar finišu Top 3, spriedze nebūt nebija mazāka kā sacensībās ierasts. Taču ekipāža lieliski tika gala ar sev uzstādītajiem mērķiem un Pasaules kausa tituls ir rokā. Šis ir milzīgs sasniegums ne tikai ekipāžai, bet arī visai komandai. Šī bija mūsu pirmā pilnā sezona pasaules līmenī, un jau vienas sezonas laikā pasaules kausa tituls ir mūsu. Protams, nekas nenāca tik viegli, ekipāža sacensības saskārās arī ar tehniskām ķibelēm, kas liedza iegūt augstāku rezultātu pirmajā “Hail Baja” posmā, bet komandas darbs parādīja, ka esam spējīgi ar visu tikt galā un mērķtiecīgi sasniegt to, kas iecerēts.”

Komandas pilots Vasīlijs Grjazins: “Šīs bija manas pirmās sacīkstes tuksnesī, un braukšana pa tuksnesi ir ļoti specifiska. Katrs sacensību kilometrs man bija jauna pieredze. Un tā bija ļoti vērtīga pieredze. Mērķis bija mācīties, aprast ar jaunajiem apstākļiem un finišēt abus posmus Top 3. To arī paveicu un esmu Pasaules kausa ieguvējs. Neaprakstāmas sajūtas! Vēlos pateikties SRT komandai par ieguldīto prātam neaptveramo darbu un atbalstu visas sezonas garumā, tā mums visiem bija dažādu izaicinājumu pilna. Kā arī īpaši vēlos pateikties savam stūrmanim Oļegam Uperenko, kurš ar savu milzīgo pieredzi palīdzēja man kļūt ātrākam ar katru posmu.”

Ar sacensībām Saūda Arābijā FIA Pasaules kausa 2020. gada sezona ir noslēgusies. Šobrīd komanda strādā pie nākošās sezonas plāniem, ar kuriem plašāku sabiedrību iepazīstinās jau šomēnes. Tāpat SRT komanda piedāvā sadarbību arī citiem sportistiem, kuriem ir vēlme startēt un sevi pierādīt aizraujošajā “Cross-Country” disciplīnā.

Pasaules kausa “Top 10” kopvērtējums T3 klasē:

Vieta Pilots Valsts Punkti
1. Vasily Gryazin RUS 70
2. Saleh Al-Saif SAU 58
3. Guillaume de Mevius BEL 45
4. Bernd Hoffman ESP 31
5. Fedor Vorobyev RUS 27.5
6. Alexei Shmotev RUS 19.5
7. Tatiana Sycheva RUS 15.5
8. Enrique Reyes Medina ESP 12
9. Reinaldo Varela BRA 8
10. Laurent Poletti FRA 5

Informāciju sagatavoja:
Diāna Nagle
SRT komandas koordinatore

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool