Pēc “McLaren” komandas soda uzvaru izcīna Lēbs

Foto: Extreme E

Nedēļas nogalē notikušajā “Extreme E” čempionāta priekšpēdējā posmā, kas norisinājās Čīlē, pirmo uzvaru sezonā izcīnīja leģendārais autosportists Sebastjēns Lēbs, startējot komandā ar Kristinu Gutjeresu.

Iepriekš notikušajos trīs posmos šajā sezonā divas uzvaras bija guvuši Johans Kristofersons un Mihaela Āhlina-Kotulinska, bet vienreiz pie uzvaras tika Kails Leduks un Sāra Praisa. Šoreiz Kristofersona komanda ieņēma tikai sesto vietu, bet Lēbs ar pārinieci pēc šīs uzvaras viņiem kopvērtējumā zaudē tikai divus punktus. Līdz ar to viss izšķirsies noslēguma sacensībās Urugvajā, kas notiks novembra beigās.

Finālā vadību sākotnēji pārņēma Lēbs, bet Taners Fousts tika viņam garām. Pēc braucēju maiņas Gutjeresa atguva Lūisam Hamiltonam piederošajai X44 komandai vadību, bet Emma Gilmūra pēc tam viņu apdzina. “McLaren” komanda finišu šķērsoja pirmā, taču saņēma divus sodus par kontrolpunktu karogu aizķeršanu, kā rezultātā pirmā vieta pienācās Lēbam un Gutjeresai.

Finālā būtu startējuši arī sezonas līderi Kristofersons un Āhlina-Korulinska, taču viņu mašīnai bija tehniskas problēmas, kā rezultātā Čīles posmā nācās samierināties ar sesto vietu. Otrajā vietā ierindojās rallija un rallijreida vecmeistars Karloss Saincs ar Laju Sancu, bet trešie šajā reizē bija Nāsirs El-Atija un Klara Andersone. El-Atijas ekipāžā Andersone nomainīja Jutu Kleinšmiti, kura treniņbraucienos pēc spēcīgas piezemēšanās traumēja muguru.

“Copper X-Prix” izcīņas rezultāti:

Vieta Braucēji Komanda Apļi Rezultāts
1 Sebastjēns Lēbs/Kristina Gutjeresa X44 4 8:59.728
2 Karloss Saincs/Laja Sanca Acciona Sainz 4 +6.093
3 Nāsirs El-Atija/Klāra Andersone Abt Cupra 4 +8.612
4 Kails Leduks/Sāra Praisa Chip Ganassi Racing 4 +10.159
5 Taners Fousts/Emma Gilmūra McLaren 4 +18.935

Kopvērtējums: