Organizatori ļauj palielināt ‘Audi’ mašīnu jaudu, El-Atija reaģē skarbi

Foto: Dakar.com

Dakaras rallija līderis Nāsirs El-Atija ar skarbu ierakstu sociālajos tīklos reaģējis uz sacensību organizatoru pieņemto lēmumu ļaut palielināt jaudu “Audi” komandas elektriskajām mašīnām.

FIA pasaules rallijreida čempionāta komiteja ar tūlītēju efektu ieviesusi izmaiņas tehniskajos noteikumos, kuru mērķis ir mazināt jaudas atšķirību starp vadošo komandu automašīnām. Izmaiņas paredz, ka T1.U klases prototipiem, kas izmanto atjaunojamo enerģiju, sākot ar šodien veicamo piekto posmu, ļauts palielināt jaudu par astoņiem kilovatiem, kas ir aptuveni 11 zirgspēki.

“Audi” pilots Karloss Sainss par šīm izmaiņās ir priecīgs, kamēr vēl pirms starta viņš sūdzējās par faktu, ka T1.U klases mašīnām pirms šīm sacīkstēm minimālais atļautais svars tika palielināts par 100 kilogramiem.

“Es vienmēr esmu teicis, ka nevēlos, lai manai mašīnai būtu lielāka jauda nekā konkurentiem,” uzzinot jaunumus, tagad skaidro Sainss. “Tas, ko es vēlos – lai mašīnas būtu līdzvērtīgas gan jaudas, gan svara ziņā. Ja viņi ir iedevuši šos 11 zirgspēkus, tas nozīmē, ka ir redzējuši, ka mums kaut kā pietrūkst. Viņiem ir pieejami visi dati, lai to precīzi aprēķinātu.”

Sainss bija Dakaras rallija līderis, pirms tehnisku problēmu dēļ pazaudēja vairāk par pusstundu un atkrita vairākas pozīcijas uz leju. Tikmēr vadību pārņēma “Toyota” komandas pilota Nāsira El-Atijas ekipāža, kas startē ar iekšdedzes dzinēju aprīkotu T1+ klases auto. Viņš pēc organizatoru pieņemtā lēmums bija skarbs.

“Kāds pārsteigums, ka viņi ir iedevuši mūsu galvenajiem konkurentiem par 11 zirgspēkiem vairāk,” sportists rakstīja sociālajos tīklos. “Paldies, ka esat jau priekšlaicīgi nogalinājuši šīs sacīkstes.”

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nasser S Al Attiyah (@nasser_dakar)

Izmantotie resursi:
www.motorsport.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *