Negaidīti pavērsieni 4×4 rallija – reidā

Info: Iveta Kaminska, 4×4 komisijas preses dienests
Foto: žurnāls “AutoEuro”

Latvijas čempionāta apvidus rallija reida 4×4 automobiļu 1. posms “Luksti – ziema”, kas norisinājās Alūksnes pusē, braucējus pārsteidza ar slapju sniegu, dažādiem negadījumiem un mašīnu tehniskajām problēmām. Lai gan pirms sacensībām tika prognozēts, ka par uzvaru absolūtajā vērtējumā galvenokārt cīnīsies T1 grupas braucēji Jānis Naglis/Agris Pētersons(Mitsubishi Pajero, komanda RE Autoklubs) un Jānis Āzis/Aleksandrs Innuss(OSCar), tomēr līdz finišam veiksmīgāki izrādījās N1 grupas braucēji Raivis Zeltiņš ar stūrmani Mārtiņu Tūteru (Mitsubishi Pajero, komanda Saule aust Alūksnē un riet Ventspilī). Uzvarētāji par divām minūtēm un 28 sekundēm apsteidza ekipāžu J.Āzis/A. Innuss. Trešo vietu absolūtajā vērtējumā izcīnīja Andris Feldmanis/ Krists Feldmanis (OSCar).

Jau pirmajā ātrumposmā alūksnietis Raivis Zeltiņš izrāvās priekšgalā. Lai gan J. Nagļa/A. Pētersona ekipāža bija tikai ceturtā, tomēr nākošajos trīs posmos viņiem izdevās uzrādīt labākos laikus un pēc trešā ātrumposma iekarot līdera pozīcijas. Kā komentēja Naglis: “Veicās tiem, kuriem bija pareizās riepas. Jutos kā pīle uz ledus.” Diemžēl 900 metrus pirms piektā ātrumposma finiša viņa vadītajai automašīnai radās tehniskas problēmas ar stūres stieni un no sacensībām nācās izstāties. Tālāk cīņa par uzvaru risinājās starp R. Zeltiņu/M. Tūteru un J.Āzi/A.Innusu. Tā kā R.Zeltiņš iepriekšējos ātrumposmos bija sakrājis ievērojamu laika pārsvaru, tad neskatoties uz dīkstāvi piektajā posmā aiz J.Nagļa automašīnas, kas bija nosprostojusi ceļu pāri caurtekai, R. Zeltiņš/M. Tūters varēja svinēt uzvaru kā labākie absolūtajā vērtējumā un N1 grupā.

T1 grupā labākie J. Āzis/ A. Innuss, otrie A.Feldmanis/K. Feldmanis, kuri paspēja pat sadurties ar koši lentotu koku un trešie – šo sacensību neveiksminieki J. Naglis/ A.Pētersons.

N1 grupā galvenie pretendenti uz godalgotajām vietām pēc pirmā ātrumposma bija R. Zeltiņš/M. Tūters, Jānis Auziņš/ Guntis Pulčs (Mitsubishi Pajero) un Aldis Vilcāns/ Artūrs Masteiko (Mitsubishi Pajero). Sīvākā cīņa izvērsās starp abiem vietējiem braucējiem – R.Zeltiņu un J. Auziņu. Līdz piektajam ātrumposmam gandrīz par divām minūtēm ātrāka bija R.Zeltiņa ekipāža. Sestajā ātrumposmā, ierokoties slapjajās sniega risēs, J. Auziņa automašīnai radās tehniskas problēmas ar sajūgu, kas uz mirkli nosprostoja ceļu pārējām aiz viņa braucošajām ekipāžām. Pateicoties Andreja Bumbiera/ Agra Amoliņa ekipāžas sniegtajai palīdzībai, kura mašīnu aizvilka līdz finišam, Jānim Auziņam un Guntim Pulčam nenācās nīkt vieniem mežā. Sestais ātrumposms izrādījās neveiksmīgs arī A.Vilcāna/ A.Masteiko ekipāžai. Riepu maiņa un aizsprostotās trases dēļ, tika zaudēta godalgotā vieta un nācās samierināties vairs tikai ar ceturto vietu. Līdz ar to, negaidīti otrajā vietā izvirzījās Ivans Bergmanis/ Aivars Šilabrits (Mitsubishi Pajero), kuri pēc pirmajā posmā pārsistās riepas jau vairs necerēja cīnīties par godalgotajām vietām. Trešajā vietā ierindojās Vladislavs Bergmanis ar stūrmani Dmitriju Savicki, kas veiksmīgi, pēc lidojuma pāri tiltiņa margām, trešajā ātrumposmā bija piezemējušies upes otrā krastā.

Standarta automašīnu grupā dalību bija pieteikušas piecas ekipāžas, diemžēl atbraucot uz sacensībām, tehniskas problēmas radās Andra Užuļa/Artura Meļņa ekipāžas automašīnai (Nissan Patrol). Absolūti līderi visos ātrumposmos bija ekipāža Jānis Šalms/ Māris Zvirbulis (Toyota Tacoma), kuriem vienīgajiem izdevās trasi veikt laikā un finišēt visos posmos. Otrajā vietā ierindojās Edgars Podiņš/ Arno Podiņš (Mitsubishi Pajero), kuriem trešajā posmā labais priekšējais ritenis nolēma sašķiebties, un tāpēc no tālākas dalības bija jāatsakās. Apsveicami ir trešās vietas ieguvēji Einārs Bērziņš ar stūrmani Alenu Jansoni (Nissan Navara), kuri sacensībās piedalījās pirmo reizi. Ekipāža varonīgi izturēja līdz galam un izbrauca pilnīgi visus ātrumposmu, neskatoties uz to, ka laika kontrole dažos posmos bija jau pārsniegta. Pēc sacensībām abi puiši atzina, ka gandarījums esot liels un piedzīvojumi bijuši interesanti. Ja vien būšot iespējams, noteikti braukšot arī nākošajos rallija reida posmos.

Komandu cīņā uzvarēja komanda Saule aust Alūksnē un riet Ventspilī (R.Zeltiņš/M. Tūters).

Nākošais Latvijas čempionāta apvidus rallija karuseļa 2. posms “Rugāju kauss” un standarta automašīnu kausa izcīņas 2. posms norisināsies 17. martā Rugāju pagastā, Balvu rajonā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *