Karloss Sainss kļuvis par Dakaras rallija līderi

Foto: Dakar.com

Svētdien Dakaras rallijā tika aizvadīts pirmais ātrumposms, kurā uzvarēja un par sacensību līderi kļuva spāņu autosporta veterāns Karloss Sainss ar savu elektrisko “Audi” rūpnīcas automobili. Smago auto ieskaitē vadībā šobrīd Martina Macika ekipāža, bet motociklu kategorijā pirmais ir Rikijs Brabeks.

Saūda Arābijā notiekošās sacensības iesākās jau vecgada pēdējā dienā, kad dalībniekiem bija jāveic 13 km garais prologs, kurā desmit ātrākie varēja izvēlēties starta pozīcijas pirmajam ātrumposmam. Ātrākais sestdien bija Matiass Ekstroms, kurš, tāpat kā komandas biedri Sainss un Stefans Petransels, uz starta stājies ar gada laikā pamatīgi uzlaboto “Audi RS Q e-tron E2” elektrisko mašīnu. Otro vietu ieņēma Sebastjēns Lēbs no “Bahrains Raid Extreme” vienības, bet trešais bija titulētais Petransels.

Tāpat kā prologs, arī pirmais ātrumposms startēja un finišēja Sarkanās jūras piekrastē. Pirmais posms kopumā bija 603 km garš, no kuriem 368 km tika veikti ar laika ieskaiti. Arī svētdien automobiļu klasē Ektroms bija līderis lielāko daļu ātrumposma, pārņemot vadību jau pirmajā kontrolpunktā, taču viss mainījās, kad tuvojās finišs. Pēdējos divos kontrolpunktos fantastisku ātrumu nodemonstrēja Sainss, paceļoties no ceturtās uz pirmo vietu. Viņam izdevās 42. reizi karjerā uzvarēt kādā no Dakaras posmiem, lai gan vēl pēc pirmā kontrolpunkta braucējs ieņēma vien 30. pozīciju.

Ektroms beigās atkrita uz trešo vietu, jo viņu šajā dienā pārspēja ne vien Sainss, bet arī Lēbs ar jauno “Prodrive Hunter”, kurš no līdera atpalika 23 sekundes. Zviedrs turklāt saņēma 15 minūšu sodu, kas viņu atmeta uz otro desmitnieku. Kopvērtējumā Lēbs tagad desmit sekundes aiz Sainsa, bet trešais ir Jazīds El Radži, kurš zaudē divas minūtes. Lietuvietis Vaidots Žala šobrīd atrodas 11. pozīcijā, bet Benedikts Vanags, saņemot 15 minūšu sodu, atkritis uz 29. pozīciju un no līdera jau pēc pirmās dienas atpaliek 35 minūtes.

Smago automobiļu klasē gan prologā, gan pirmajā posmā uzvarēja čehu pilota Martina Macika ekipāža, kas startē ar “Iveco Powerstar”. Jau vairāk piecas minūtes zaudē Alešs Lopraiss, bet vairāk par deviņām minūtēm atpaliek Mičels van den Brinks. Atgādinām, ka krievu “Kamaz” un baltkrievu MAZ šogad sacensībās visiem zināmu iemeslu dēļ nepiedalās. Lietuvieša Vaidota Paškeviča ekipāža pēc pirmā posma ir devītā.

Motociklu klasē vadību pārņēmis amerikānis Rikijs Brabeks, kurš pēc prologa posma ierindojās vien 14. pozīcijā. “Honda” rūpnīcas braucējs svētdien pirmajā posmā bija ātrākais un tagad viņa tuvākie sekotāji ir Kevins Benavidess un Tobijs Praiss no KTM nometnes. Mazāk par minūti atpaliek arī Žoans Bareda Borts un Daniels Sanderss. Pagājušā gada Dakaras uzvarētājs Sems Sanderlends piedzīvoja smagu kritienu, pēc kā tika nogādāts slimnīcā ar traumētu muguru.

T3 klasē vadībā Fransisko Lopess Kontardo, bet tikmēr T4 klasē līderis varēja būt lietuvietis Roks Bacjuška, taču viņš saņēmis 15 minūšu sodu un ir devītais. Vadībā polis Eriks Goczals.

Pirmdien Dakaras rallija dalībniekiem jāveic 590 km ceļš no Sarkanās jūras piekrastes uz Al-Ulu, ātrumposma režīmā mērojot 431 km distanci.

Dakaras rallija rezultāti pēc 1. posma

Auto:

Smagie auto:

Motocikli:

Visi rezultāti >>

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *