Reinis Nitišs pēc Pasaules RX Francijas posma pirmās dienas ierindojies 4. vietā

Šodien startēja Monster Energy FIA pasaules rallijkrosa čempionāta (Pasaules RX) astotais posms Francijā, kura laikā autosportistiem bija jāveic divi kvalifikācijas braucieni. Jēkabpilietis Reinis Nitišs abos braucienos uzrādīja ceturto ātrāko laiku un ieguva 80 punktus, šāds rezultāts šobrīd viņu ierindo ceturtajā vietā.

Pasaules RX Francijas posms sākās ar treniņbraucieniem, kuru laikā Reinis Nitišs veica 14 apļus un uzrādīja sesto ātrāko apļa laiku. Vairākiem desmitiem tūkstošu skatītāju, kuri bija sapulcējušies klātienē vērot sacensības, par prieku, 17 Supercar klases piloti treniņbraucienos uzrādīja apļa laikus, kuru atstatums bija mazāks par vienu sekundi, solot aizraujošas cīņas par katru trases metru.

“Treniņbraucieni izdevās labā ritmā un ieguvām ļoti noderīgus telemetrijas datus, kas palīdzēs noteikt, kādi uzlabojumi vēl veicami. Braukšanas temps ir labs, tomēr dažos līkumos zaudēju laiku, tamdēļ pirms kvalifikācijas brauciena veiksim izmaiņas mašīnas regulējumā. Tāpat būs jāveic nelielas korekcijas arī braukšanas stilā un trajektorijās,” pirms kvalifikācijas kārtām pragmatisks bija Reinis Nitišs.

Pirmās kvalifikācijas kārtas braucienā Reinis Nitišs startēja no otrās pozīcijas un Joker apli izvēlējās veikt uzreiz pēc starta. Lai gan brauciena sākumā Nitišs ieņēma trešo vietu, viņam izdevās apsteigt Endiju Skotu (Andy Scott), kurš tobrīd veica Joker apli. Tomēr par uzvaru braucienā Nitišam pacīnīties neizdevās – Peters Solbergs finišu sasniedza 1,278 sekundes pirms Nitiša. Pirmās kvalifikācijas kārtas kopvērtējumā Reinis Nitišs uzrādīja ceturto ātrāko laiku.

Arī otrās kvalifikācijas kārtas braucienā Nitišs izvēlējās līdzvērtīgu taktiku un uzreiz veica Joker apli, tādējādi ieņemot ceturto vietu. Diemžēl latvietis nedaudz iestrēga aiz francūža Žeroma Grosē-Žanī (Jérôme Grosset-Janin), kurš došanos Joker aplī atlika līdz pēdējam brīdim. Nitišs francūzi gan apsteidza, tomēr pacīnīties ar brauciena līderiem Timiju Hansenu (Timmy Hansen) un Peteru Solbergu šoreiz Nitišam neizdevās. Otrās kvalifikācijas kārtas kopvērtējumā Nitišs uzrādīja trešo ātrāko laiku.

“Ar braucieniem un tajos sasniegto rezultātu esmu ļoti apmierināts. Ir zināmas dažas nianses, pie kurām šovakar vēl piestrādāsim. Būtiski, ka ar katru trasē veikto metru jūtos arvien komfortablāk, un tas dod nepieciešamo pārliecību, ka varu braukt vēl ātrāk. Rīt jāturpina labi iesāktais darbs, jāturpina stabila braukšana, un tikai tad varam domāt par rezultātu dienas izskaņā,” nosvērts ir Reinis Nitišs.

Pasaules RX Francijas posma pirmajā dienā Reinis Nitišs ieguva 80 punktus, kas latvietim ļauj ierindoties ceturtajā vietā. Līderpozīciju šobrīd ieņem Timijs Hansens, kurš uzrādīja ātrāko laiku abās kvalifikācijas kārtās un ir iekrājis maksimāli iespējamos 100 punktus. Otrajā vietā ar 84 punktiem ierindojies Peters Solbergs, savukārt trešajā vietā – Pontus Tīdemans (Pontus Tidemand), kuram 81 punkts.

Pasaules RX Francijas posma izšķirošos notikumus sacensību finālbraucienos, tiešraidē, ar komentāriem angļu valodā, varēs vērot Pasaules RX oficiālajā interneta mājas lapā www.rallycrossrx.comsvētdien, 7. septembrī, plkst. 15:30. Ieraksts ar komentāriem latviešu valodā tiks pārraidīts kanālā Viasat Sport Baltic naktī no svētdienas uz pirmdienu, 8. septembrī, plkst. 0:55.

Info: Jānis Unbedahts, RA Events
Foto: reinisnitiss.com

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *