Jānis Baumanis: “Skatītāji šajā trasē man dod papildus zirgspēkus”

Foto: Ferrarum Riga RX

Dienu pirms FIA pasaules rallijkrosa čempionāta dubultposma Ferratum World RX of Rīga-Latvia norisinājās oficiālā pirms sacensību preses konference, kurā ar saviem viedokļiem un cerībām par gaidāmajām sacensībām dalījās gan World RX braucēji Ole Kristians Veibijs un Niklass Gronholms, gan Euro RX1 čempionāta līderis Antons Marklunds, kā arī abi Latvijas sportisti Jānis Baumanis (Euro RX1) un debitants Roberts Vītols (RX2e).

Tāpat arī piektdienā, 2. septembrī, Ferratum World RX of Rīga-Latvia dalībnieki tika pie pirmās iespējas iemēģināt savas jaunās automašīnas uz Biķernieku trases seguma, piedaloties neoficiālajos treniņbraucienos jeb shakedown. Pēc treniņiem sekoja arī oficiālā preses konference, sportistiem vēl reizi daloties pārdomās pirms sēšanās pie sacīkšu auto stūres.

“Pagājušajā gadā uzvarējām ar pārsvaru, tā bija lieliska svētdiena. Šogad šeit ir Antons Marklunds, kuram vienmēr ir lieliski starti. Mēs šeit abi aizvadījām testus maijā, zinu viņa laikus, zinu savus laikus, tie ir diezgan līdzīgi, jāmēģina sasniegt labāko rezultātu. Biķernieku trase ir mazliet atšķirīga no citām, tā ir mazliet garāka, ar vairāk līkumiem, arī tramplīni atšķiras. Šajā trasē ir jābrauc ar prātu, ja izslīdi ārmalā, uzreiz tiek pazaudētas sekundes desmitdaļas. Skatītāji šajā trasē ļoti palīdz, viņi dod man papildu zirgspēkus. Es nezinu nevienu citu trasi, kur katru apli braucot gar tribīni ir tādas ovācijas. Viņi ir ļoti skaļi, nekur citur neesmu to pieredzējis, tas ir fantastiski, ka cilvēki izbauda šīs sacensības,” pirms Ferratum World RX of Rīga-Latvia stāsta vietējais favorīts Jānis Baumanis.

“Norvēģija un pārējās sacīkstes jau ir aizmirstas. Uz katrām sacensībām dodamies ar domu uzvarēt. Ar nepacietību gaidu sacīkstes Rīgā, man patīk šī trase. Organizatori šogad ir mazliet atjaunojuši trases grants sekciju, kas izskatās mazliet slidena, bet, cerams, mēs varēsim izbaudīt šīs sacensības. Šī trase atbilst manam braukšanas stilam, un arī mašīna ir pielāgota šādai braukšanai,” apņēmības pilns ir Eiropas čempionāta Euro RX1 klases kopvērtējuma līderis Antons Marklunds.

“Norvēģijā mums bija lieliskas sacensības, komandai pirmā un trešā vieta. Protams, startējot finālā no pole gribas uzvarēt, bet pirmajā līkumā bija cieši. Tomēr, cerams mums izdosies turpināt Norvēģijā iesākto. Rallijkross ir pilnībā atšķirīgs no rallija. Daudzas lietas ir jāmācās, tāpat arī braukšana kopā ar konkurentiem. Šī mašīna atbilst manam braukšanas stilam, tāpēc es jūtos labi par gaidāmo nedēļas nogali. Trase likās savādāka no pēdējās reizes, kad biju šeit, daži līkumi ir mazliet slidenāki, bet kopumā Biķernieki ir ļoti baudāma trase. Man ir prieks būt šeit, cerams izdosies parādīt labu rezultātu,” pastāstīja Ole Kristians Veibijs, kurš šogad atgriezies rallijkrosā pēc vairākiem rallija sacensībās pavadītiem gadiem.

“Norvēģijas posms nebija vienkāršs, mums pietrūka ātrums. Izdevās labs pusfināla brauciens, bet tas arī bija viss. Esam kārtīgi pastrādājuši starp sacensībām, redzēsim, ko varam izdarīt sestdien un svētdien. Man patīk šī trase, būtu jābūt labāk. Braukšanas stils elektromašīnām savā ziņā ir līdzīgs, tomēr ar tām jābrauc mazliet savādāk. Ir ļoti viegli pārsniegt limitus. Pirmie līkumi šeit ir cieši, tas ir interesanti. Jo īpaši, ja līs lietus, pirmie līkumi ir īpaši sarežģīti, jo no citiem pasākumiem šeit uz seguma ir daudz gumijas, kas padara to slidenu,” optimistiski stāsta divkārtējā WRC čempiona Markusa Gronholma dēls Niklass Gronholms.

“Esmu ļoti priecīgs būt šeit, RX2e čempionātā savās mājās. Ir pagājis kāds laiks kopš es sāku braukt rallijkrosā, un nu esam izgājuši visus zemākos soļus, lai startētu FIA RX2e čempionātā, redzēsim kā šeit veiksies. Šodien, staigājot pa trasi, runāju ar citiem braucējiem par pirmajām World RX sacensībām Rīgā. Es tur biju kā mazs bērns, skatoties sacensības un apbrīnojot šos visus braucējus, tāpēc vakar, stāvot viņiem blakus, tas bija īpašs brīdis.

“Šogad neesmu sacenties, pēdējo reizi pie stūres sēdēju maijā, kad Holjesā aizvadīju testus ar RX2e mašīnu, bet Rīgas trase ir pilnībā citādāka. Arī citi treniņi pirms sacensībām nav sanākuši, tomēr domāju, ka tai nebūtu jābūt lielai problēmai. Grūti gan teikt kādus rezultātus sagaidīt, pēc testu rezultātiem Holjesā mūsu laiki ir labi, tomēr pārējie braucēji šajās mašīnās ir nobraukuši daudz vairāk kilometrus kā es, kamēr es šogad fokusējos uz citām lietām ārpus sporta. Bet tā kā pirmdien saņēmu piedāvājumu, kas ir kā sapņa piepildījums, dotās iespējas ir jāizmanto!” uz lielisku debiju cer talantīgais Latvijas autosportists Roberts Vītols.

Izmantotie resursi:
www.rigarx.com