Jānis Baumanis: “Ļoti atzīstami vērtējam savas jaunās komandas debiju Eiropas čempionātā”

Foto: publicitātes

Pielikts punkts Eiropas rallijkrosa čempionāta 2023. gada sezonai ar sacensībām Esteringas trasē, Vācijā. Pēc lieliska un stabila snieguma visas nedēļas nogales garumā Jānis Baumanis izcīnīja uzvaru un kopvērtējumā ievērojami samazināja handikapu, taču šoreiz noslēdza sezonu kā vicečempions.

Stabilitāte no starta līdz finišam

Jānim Baumanim Esteringas trasē jau treniņbraucienos izdevās demonstrēt lielisku ātrumu. Tas nekur nezuda arī sākoties sacensībām. Pirmajā braucienā vasarīgos un sausos apstākļos Baumanis uzvarēja savā braucienā ar vairāk nekā divu sekunžu rezervi pār Peteru Hedstromu, kas ļāva kopējā ieskaitē sasniegt trešo labāko rezultātu.

Otrajā braucienā konkurence bija ievērojami stiprāka, jo satikās pirmā brauciena pieci ātrākie braucēji. Arī tas neapturēja Jāni no finiša sasniegšanas priekšā sezonas līderim Antonam Marklundam un talantīgajam Patrikam O’Donavanam. Absolūtajā ieskaitē Hedstroms bija ātrāks, tomēr diena noslēgta uz pozitīvas nots, pateicoties RX Team Latvia lieliski sagatavotajai Peugeot 208 mašīnai.

Kuplo latviešu fanu pulku, kas devās uz trasi atbalstīt Jāni, latviešu sportists turpināja priecēt arī svētdien. Lai gan absolūtajā ieskaitē ātrākais bija Renē Minnihs, jau trešo braucienu pēc kārtas Baumanis uzvarēja cīņā ar saviem tiešajiem konkurentiem un pakāpās uz līderpozīciju trīs braucienu summā.

Bez liekas drāmas izdevās iztikt arī noslēdzošajā kvalifikācijas braucienā, finišu sasniedzot starp Marklundu un O’Donavanu. Otrā vieta ļāva Baumanim nopelnīt papildus divus punktus čempionāta kopvērtējumā, kā arī nodrošināt pirmo starta rindu pusfināla braucienam.

Sākoties izšķirošajiem braucieniem, Jānim roka nenodrebēja. Meistarīgi kontrolēts temps ar džokera atlikšanu uz pēdējo apli ļāva Baumanim uzvarēt savā pusfināla braucienā, finišējot 1,6 sekundes priekšā Enzo Idem. Zīmīgi, ka Baumanis bija četras sekundes ātrāks par pirmā pusfināla uzvarētāju Hedstromu.

Arī finālā viss ritēja pēc vēlamā plāna. Labākā starta reakcija starp visiem sešiem finālistiem ļāva pirmo līkumu izbraukt kā līderim. Vadības groži nevienam konkurentam netika dāļāti. Aizmugurē esošais O’Donavans atstatumu nespēja samazināt, finišējot otrajā vietā.

Pateicoties uzvarai sezonas atklāšanas posmā Ungārijā un vēl vienam panākumam Vācijā, Jānis Baumanis noslēdzis 2023. gada sezonu ar 86 punktiem, kas ļauj viņu kronēt par Eiropas vicečempionu. Sešus punktus vairāk guva Antons Marklunds, kurš Esteringā izstājās jau pusfinālā, taču par sezonas galveno pavērsiena punktu uzskatāma sezonas vidus fāze, kurā tiesneši bija ievērojami saudzīgāki pret Marklundu.

Jānis Baumanis: “Kārtīgu motivācijas devu sniedza kuplais fanu pulks klātienē”

Jānis Baumanis: “Kopumā esmu ļoti gandarīts par pašā posmā paveikto trasē un to, ko RX Team Latvia puiši paveica, lai sagatavotu mašīnu šīm sacensībām starp braucieniem. Liels paldies viņiem, kā arī visiem atbalstītājiem, ģimenei un visiem, kuri turēja īkšķus! Kārtīgu motivācijas devu sniedza kuplais fanu pulks klātienē, viņu atbalsts bija fantastisks, ļoti patīkami, ka fanu klubam nu ir pievienojušies daudzu valstu līdzjutēji.

Mums bija lielisks ātrums jau no paša sākuma. Braucieni bija stabili, bez lielām kļūdām. Varēju tos baudīt ar smaidu sejā.

Ļoti atzīstami vērtējam savas jaunās komandas debiju ERX čempionātā, esam vienīgie, kas ir uzvarējuši divos posmos un šeit gribas atzīmēt ka čempionātā 6 posmos bija 5 piloti kuri kāpa uz augstākā podiuma pakāpiena, kas liecina par kārtīgu konkurenci bez atlaidēm. Komandas gars, saliedētība, puišu profesionalitāte ir visaugstākajā līmenī.

Raugoties uz sezonu kopumā, ļoti žēl, ka tiesneši mums divos posmos atņēma iespēju braukt finālā. Tas arī izšķīra čempiona titulu. Lai cik tas sāpīgi būtu, diemžēl laiku atpakaļ nevaram patīt. Bez šiem tiesnešu lēmumiem šīs dienas uzvara būtu ievērojami patīkamāka un graciozāka.

Parasti pēc uzvarām esmu ļoti priecīgs, taču šoreiz nebija tāda gandarījuma sajūta. Jānorij smags kumoss… Tiesneši Norvēģijas un Beļģijas posmos izlēma, kurš uzvarēs čempionātā.

Šī uzvara veltīta manai meitiņai, kura tieši šodien nosvinēja četru gadu dzimšanas dienu.”

Sezonas kopvērtējums:

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *