Baumanis izcīna uzvaru Eiropas rallijkrosa čempionāta finālposmā

Ar Jāņa Baumaņa uzvaru posmā Vācijā noslēgusies Eiropas rallijkrosa čempionāta sezona. Par 2023. gada čempionu “Euro RX1” klasē otro gadu pēc kārtas kļuvis zviedrs Antons Marklunds, bet latviešu autosportists, tāpat kā pērn, kopvērtējumā izcīnījis otro vietu.

Finālā Esteringas trasē Baumanis vadību pārņēma pēc starta, ātri vien mazliet attālinoties no sāncenšiem. Sākotnēji otrais bija Peters Hedstrēms, bet pēc tam zviedrs atkrita uz beigām, kamēr uz otro vietu pacēlās Patriks O’Donovans. “RX Team Latvia” pilots spēja noturēties priekšā un piecus apļus garajā finālā finišēja 1.1 sekundi pirms O’Donovana. Nepilnas divas sekundes Baumanim zaudēja Enco Ide, ierindojoties trešajā vietā.

Lai gan Marklunds cīņu noslēdza pusfinālā, viņam jau tobrīd pietika punktu, lai kopvērtējumā paliktu neaizsniedzams un nodrošinātu pirmo vietu šī gada “Euro RX1” sezonas kopvērtējumā. Baumanis savukārt kļuva par sava pusfināla uzvarētāju.

Sezonu Baumanis uzsāka ar uzvaru posmā Ungārijā, kam sekoja trešā vieta Portugālē. Turpmākie trīs posmi tik veiksmīgi nebija – Norvēģijā devītā, Zviedrijā piektā un Beļģijā septītā vieta. Jau pirms noslēdzošā posma Marklunds atradās 20 punktus priekšā, kamēr tikai punkta atstatumā sekoja Enco Ide, bet par četriem punktiem mazāk bija Patrikam O’Donovanam. Izskaņā Baumanis titula ieguvējam zaudē sešus punktus, bet ar vienādu punktu skaitu sezonu pabeiguši O’Donovans un Ide.

Eiropas rallijkrosa čempionātu RX1 klasē pirmajā trijniekā Baumanis noslēdz jau trešo sezonu pēc kārtas. 2021. gadā latviešu pilots ieņēma trešo vietu, piekāpjoties Andreasam Bakerūdam un Fabjēnam Pajē, bet pērn guva otro vietu, arī toreiz zaudējot vienīgi Marklundam.