Jāni Baumani “Euro RX1” posmā Rīgā pieviļ tehnika

Foto: Dace Janova, 4rati.lv

FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta sezonas ceturtajā posmā, kas 3. un 4. septembrī risinājās Biķernieku trasē, Rīgā, Euro RX1 ieskaitē Jānis Baumanis pēc divām aizraujošām sacensību, saulainiem brīžiem mijoties ar lietu, aizsniedzās līdz pusfinālam. Un lai gan Jānis sacensību izšķirošajā fāzē atradās sava pusfināla līderpozīcijā un šķietami drošā ceļā uz finālu, viņa vadītais auto piedzīvoja tehnisku defektu, kā dēļ strauji zaudēja ātrumu, sacensību noslēgumā ierindojoties devītajā pozīcijā.

Sestdienā pirmo kvalifikācijas kārtu #YellowSquad braucējs uzsāka ar lielisku startu, kas ļāva izvirzīties līderpozīcijā. Baumanis to spēja nosargāt visu piecu apļu garumā, uzvarot savu braucienu un tiekot pie trešā labākā laika kopējā ieskaitē, paliekot vienīgi aiz Beļģijas sportista Enzo Ides un norvēģa Sondre Evjena.

Otrajā kvalifikācijā abi Latvijas sportisti startēja vienā braucienā, bet arī šoreiz Baumanis startā aizsteidzās priekšā pārējiem, izvairoties no cīņām aiz muguras. Brauciens tika veikts pārliecinoši, tiekot pie vēl vienas brauciena uzvaras un otrās kvalifikācijas kopējā ieskaitē ierindojoties otrajā vietā aiz čempionāta kopvērtējuma līdera Antona Marklunda.

Vienīgajā kvalifikācijas braucienā Ferratum World RX of Rīga-Latvia sacensību otrajā dienā jeb trešajā kvalifikācijas kārtā Baumanim neizdevās starts, kā rezultātā nācās atkrist līdz pēdējai vietai. Brauciena turpinājumā izdevās kāpt pa vietai uz augšu, līdz finišam paceļoties uz trešo pozīciju, kamēr priekšā finišēja Marklunds un Siverts Svardāls. Trešās kvalifikācijas koplaikā Jānim piektā vieta, kas trīs kvalifikācijas kārtu kopvērtējumā ļāva ieņemt ceturto pozīciju pirms progresa kārtas braucieniem.

Savā progresa kārtas braucienā Baumanis startēja kopā ar Marklundu, Linnemanu un Ikonenu. Starts izdevās gana labs, pēc kura Baumanis iekārtojās otrajā pozīcijā. Ja pirmajos apļos latvietim izdevās sekot līdzi Marklundam, līdz brauciena finišam zviedrs tomēr spēja iekrāt pārsvaru, atstājot Latvijas sportistu otrajā pozīcijā, savukārt abi pārējie konkurenti iepalika vēl gabalu tālāk. Baumanis droši kvalificējās pusfinālam.

Pusfināla braucienu Baumanis uzsāka teicami, veicot lielisku startu un izcīnot sev līderpozīciju pirmajā līkumā. Līdz pat trešajam aplim brauciens tika turpināts labi, tomēr latvieša Peugeot 208 automašīnu piemeklēja tehniskas problēmas, atņemot visas cerības pacīnīties par goda pjedestālu fināla braucienā.

Euro RX1 klases finālā uzvaru svinēja Evjens, kurš pārspēja sezonas līderi Marklundu un Idi. Tikmēr Baumanim noslēguma rezultātos devītā vieta un septiņi čempionāta kopvērtējuma ieskaites punkti.

Eiropas čempionāta kopvērtējumā gan Baumanim izdevies saglabāt otro pozīciju, pēc četriem posmiem iekrājot 42 punktus. Vadībā ar 68 punktiem atrodas Marklunds, kamēr Evjens seko vien divus punktus aiz latvieša. Eiropas čempionātā atlikuši vēl divi posmi, no kuriem nākamais pēc divām nedēļām norisināsies Montalegres trasē Portugālē.

Jānis Baumanis: “Uz otro dienu neko lielu nemainījām, paregulējām savirzi un pāris lietas amortizatoriem. Pusfinālā pirmie trīs ar pus apļi bija labi. Sākumā domāju, ka izbeidzās turbīna, jo pazuda jauda, bet beigās izrādījās, ka tas bija interkūleris (radiators). Tur arī visas cerības pazuda, jo tas ir kā braukt ar divu litru atmosfērisko motoru. Vismaz prieks par startiem, jo, lai arī viens starts neizdevās, pārējie visi bija labi. Ātrums trasē tāpat vēl pietrūka, bet vismaz atradām pāris desmitdaļas no sestdienas uz svētdienu, par to arī neliels prieks. Labi, ka izdevās saglabāt otro vietu čempionāta kopvērtējumā. Paldies rīkotājiem, bauda piedalīties tik labi organizētās sacensībās. Un fanu atbalsts šajās divās dienās bija vienkārši fenomenāls, redzēju sociālajos tīklos, cik ļoti viņi atbalstīja, pārdzīvoja un juta līdzi. Paldies Jums visiem!”

“Euro RX1” kopvērtējums: