Petransels sasniedz pirmo uzvaru šī gada Dakaras rallijā

Foto: A.S.O.

Stefanam Petranselam Dakaras rallija desmitajā posmā izdevās sarūpēt “Audi” komandas trešo un sev pirmo uzvaru šajā gadā, kamēr Sebastjēns Lēbs atkal spēja mazliet pietuvoties kopvērtējuma līderim Nāsiram El-Atijam, lai gan abus aizvien šķir samērā daudz – 32 minūtes.

Saūda Arābijā notiekošajās sacīkstēs šodien tika aizvadīts 375 km garš ātrumposms starp Vadi Ad Davasiru un Bišu, kas bija viens no ātrākajiem visā rallijā. Sākotnēji līderis bija Karloss Sainss, bet trešajā kontrolpunktā vadību pārņēma un vēlāk uzvaru sasniedza četrpadsmitkārtējais “Dakaras” uzvarētājs Petransels. Finišā viņš iebrauca divas minūtes ātrāk par komandas biedru, un francūzim tā bija pirmā uzvara kādā no posmiem šajā gadā. Līdz ar to šogad pie uzvarām jau tikuši visi trīs “Audi” piloti, lai gan dažādu problēmu dēļ neviens no viņiem kopvērtējumā necīnās par augstākajām pozīcijām – visaugstāk ir Matiass Ekstroms, kurš ieņem desmito vietu, jo ar tehniskām problēmām šodien saskārās Martins Prokops.

“Prodrive” rūpnīcas braucējs Orlando Terranova posma izskaņā apsteidza Henku Lateganu no “Toyota” vienības,  sasniedzot trešo vietu. Tas ir viņa augstākais sasniegums kopš sestajā ātrumposmā izcīnītās uzvaras. Lategans zaudēja tikai 12 sekundes, bet pirms tam ilgu laiku atradās trešajā pozīcijā.

Kopvērtējuma otrajā pozīcijā esošais Lēbs ar “Prodrive” mašīnu vienubrīd bija noslīdējis uz astoto pozīciju, bet finišā ierindojās piektajā vietā, kamēr Dakaras rallija līderis  El-Atija no “Toyota” komandas bija septītais. Līdz ar to Lēbam vēl nedaudz izdevies samazināt viņa pārsvaru, tomēr līdz sacīkšu beigām pirms atgriešanās Džidā atlikuši vairs tikai divi posmi un abu starpā ir 32 minūtes.

Stabili trešais šobrīd ir “Overdrive Toyota” pārstāvis Jazīds El-Radži, bet Terranovam izdevies nostiprināt pārsvaru pār piektajā vietā esošo Jakubu Pržigonski. Žinels de Viljē, kurš uzvarēja devītajā posmā, bet šodien bija tikai 12. ātrākais, tagad ir 12 minūtes priekšā Vladimira Vasiļjeva un Latvijas pārstāvja Oļega Uperenko ekipāžai, kas saglabājusi septīto vietu.

Lietuvas sportists Vaidots Žala ar savu “Mini” šodien bija 12. ātrākais, bet pēc Prokopa neveiksmes kopvērtējumā atguvis 11. vietu. No desmitajā pozīcijā esošā Ekstroma viņu šķir astoņas minūtes, līdz ar to vēl nav zaudētas cerības pirmo reizi karjerā ielauzties vadošajā desmitniekā.

Dakaras rallija kopvērtējums automobiļu klasē pēc 9. posma:

Vieta Pilots Auto Rezultāts
1. Nasser Al-Attiyah Toyota 33:13:37
2. Sebastien Loeb Prodrive +00:32:40
3. Yazeed Al Rajhi Toyota +00:55:48
4. Orlando Terranova Prodrive +01:29:18
5. Jakub Przygosnki Mini +01:45:42
6. Giniel de Villiers Toyota +02:30:23
7. Vladimir Vasilyev BMW +02:42:46
8. Sebastian Halpern Mini +03:44:40
9. Matthieu Serradori Century +03:45:11
10. Mattias Ekstrom Audi +04:44:08

Visi rezultāti >>