Lietuviešu “ESmotorsport” atgriežas pasaules rallijkrosa čempionātā

Šī gada vadošā Eiropas rallijkrosa čempionāta komanda “ESmotorsport”, ko pārstāvēja arī latviešu pilots Jānis Baumanis, nākamajā sezonā ar elektrisko auto piedalīsies pasaules rallijkrosa čempionātā.

Šogad lietuviešu komandas sastāvā par Eiropas čempionu “Euro RX1” klasē kļuva norvēģis Andreass Bakerūds, bet Baumanis sasniedza uzvaru Rīgā notikušajā posmā un sezonas kopvērtējumā ierindojās trešajā vietā.

“ESmotorsport” jau iepriekš startējusi pasaules čempionātā, pirmo reizi 2019. gadā, kad Kevins Abrings ar “Škoda Fabia” izcīnīja ceturto vietu Norvēģijas un Zviedrijas posmos. Pagājušajā gadā Biķernieku trasē notikušajās “World RX” sacīkstēs vienībai bija pievienojies Reinis Nitišs.

No nākamās sezonas pasaules čempionātā tiks izmantotas elektriskās mašīnas un zināms, ka uz starta sākotnēji varētu būt redzami 14 šādi auto, kas jau rezervēti no ražotāja “Kreisel Electric”. Dalību čempionātā jau bija apstiprinājušas “Kristoffersson Motorsport” un “ALL-INKL.COM Muennich Motorsport” komandas, bet kā trešā ir pievienojusies “ESmotorsport”.