Strēle trešais kartingā Beļģijā, Ločmelis izstājas pēc sadursmes

Pagājušajā nedēļas nogalē Beļģijā, Genkas trasē norisinājās “Rotax Max Challenge Golden Trophy 2021”, uz kuru devās arī divi latviešu kartinga braucēji – Toms Strēle (Mini) un Patriks Noels Ločmelis (DD2). Mainīgie laikapstākļi un ļoti augstā konkurence bija liels izaicinājums, bet mūsu sportisti godam pārstāvēja Latviju šajās augsta ranga sacensībās.

Tā kā Tomam Strēlem šī bija pirmā reize “Home of Champions” trasē, sākums bija grūts – kvalifikācijā tikai piektā vieta. Pēc trīs hītiem, kuros Toms finišēja trešais, otrais un atkal trešais, priekšfinālā tika iegūtas tiesības startēt no trešās pozīcijas.

Priekšfināls izvērtās emocijām bagāts un nelielais lietus ļāva Tomam izmantot visas savas iemaņas, lai pierādītu, ka ir visātrākais. Rezultātā labākais apļa laiks un pirmā starta pozīcija fināla braucienā. Uz fināla braucienu trase jau bija nožuvusi, tāpēc brauciena rezultātu vairāk ietekmēja tieši dzinēju jauda. Sīvā cīņā iegūta trešā vieta un uz Latviju atvests “Golden Trophy” bronzas kauss.

Savukārt Patrikam Noelam Ločmelim sākums bija ļoti daudzsološs. Kvalifikācijā iegūta pirmā starta pozīcija 30 braucēju konkurencē. Trīs hītos izcīnītas devītā, piektā un septītā vieta, kas kopvērtējumā ļāva Patrikam startēt priekšfināla braucienā no septītās pozīcijas. Konkurence bija ļoti smaga, rezultātā arī vairākas sadursmes. Patriks pēc iegūta piecu sekunžu soda par “bamperi”, ierindojās desmitajā vietā. Fināls izvērtās neveiksmīgi, pēc sadursmes trešajā aplī Patrikam nācās izstāties no cīņas.

Iegūtā pieredze noderēs mūsu braucējiem cīņā par uzvarām “Grand Finals” sacensībās decembrī.

Sportisti saka lielu paldies visiem atbalstītajiem, līdzjutējiem un komandām “SM Racing”, “Birel ART Baltics” par atbalstu.

Svētdienas fināla braucieni:

Informāciju sagatavoja:
LAF Prese