LAF izsludina pieteikšanos dalībai FIA “Motorsport Games”

03/02/2021 |

Foto: LAF

Šī gada nogalē, no 29. oktobra līdz 31. oktobrim Pola Rikāra trasē, Francijā, kas atrodas netālu no Marseļas pilsētas, otro reizi norisināsies Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) rīkotās “Motorsport Games”, kurās šajā gadā tiks apvienotas jau 18 autosporta disciplīnas. Spēlēs iespējams piedalīties ikvienai valstij – piesakot labākos pretendentus katrā no piedāvātajām disciplīnām.

FIA “Motorsport Games” ir radīts kā multifunkcionāls autosporta notikums, kurā uz starta stājas dažādu disciplīnu pārstāvji. 2019. gadā projekts tika uzsākts ar sešām disciplīnām, bet 2021. gadā tām pievienosies vēl 12. Papildinājumu pieplūdums sacensībās ienesīs ievērojamu dažādību – 18 autosporta disciplīnas: GT sprinta stafete, GT sprints, autošoseja jeb “Touring Car”, autošosejas izturības brauciens, “Formula 4”, sprints kartingiem (juniori), sprints kartingiem (seniori), kartingu izturības brauciens, kartingu slaloms, auto slaloms, drifts, “Rally 2”, “Rally 4”, vēsturiskais rallijs, vēsturiskais regularitātes rallijs, kroskarti (juniori), kroskarti (seniori), digitālais autosports.

Sportisti sacentīsies nevis primāri par sevi vai pārstāvēto komandu, bet gan par punktiem par labu savai valstij. No valsts, katrā disciplīnā, dalību pieteikt iespējams tikai vienam sportistam – to izvērtē katras dalībvalsts federācija un pēc savām iespējām piesaka pārstāvju tik disciplīnās, cik federācija nolemj par vajadzīgu vai iespējamu. Katrā no disciplīnām norisināsies sacensības un sportisti cīnīsies par zelta, sudraba un bronzas medaļām, un katra disciplīna sniegs ieguldījumu kopējā medaļu tabulā, lai noteiktu uzvarētāju valsti.

Dalībniekiem: Latvijas Automobiļu federācija (LAF) aicina visus interesentus iesūtīt savu CV, kurā norādīta vēlamā disciplīna un 2019./2020. gada sportiskie sasniegumi autosportā, kā arī motivācijas vēstuli, kurā sportists norāda, kāpēc tieši viņš ir piemērotākais kandidāts konkrētajai disciplīnai. CV un motivācijas vēstuli pretendenti sūta uz e-pastu “[email protected]” – adresētu LAF ģenerālsekretārei Lindai Mednei. Jautājumu gadījumā lūgums sazināties ar LAF ģenerālsekretāri, izmantojot iepriekš minēto e-pastu vai sazinoties telefoniski +371 29122228.

Gadījumā, ja kādai no disciplīnām pieteiksies vairāki kandidāti, LAF kopā ar LAF sporta komisiju pārstāvjiem izvērtēs kandidātu piemērotību un lems par labākā kandidāta apstiprināšanu dalībai FIA Motoru sporta spēlēs.

LAF šīm spēlēm 2019. gadā pieteica sportistus četrās no sešām iespējamām autosporta disciplīnām – Valteru Zviedri (autošoseja jeb “Touring Car”), Edmundu Bērziņu (drifts), Nikolasu Bertānu  un viņa vecāko māsu Emīliju Bertāni (kartinga slaloms), kā arī Krišu Jaunzemi (digitālais autosports).

Informāciju sagatavoja:
LAF Prese

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool