Gribi kroskartu? Brauc uz 333!

Info: Toms Tamovičs Tel: 29242499
Foto: E.Maišelis

Pirmo reizi Latvijā tiek piedāvāts iegādāties kroskartus, kas ražoti tepat Latvijā. Ir pieejamas divas klases – 125 cm³ zēniem līdz 16 gadiem un 650 cm³ no 16 gadu vecuma. Tas rada iespēju gan pašam iesaistīties autosportā, gan iesaistīt tajā jauno paaudzi.

Kroskarti pie mums ir jaunums, bet tie jau ir pazīstami Skandināvijā, kur sacensības notiek katru nedēļas nogali.

Ir pieejamas divas klases – 125 cm³ zēniem līdz 16 gadiem un 650 cm³ klase domāta zēniem no 16 gadu vecuma ar priekšzināšanām autosportā un pieaugušajiem.

125 cm³ klasē kroskarta svars ir 190kg, jauda 49 zirgspēki. Tas ir ļoti dinamisks un ātrs, ātrums100km/h tiek attīstīts 4 sekundēs.

Kroskarts dod iespēju jaunajam autosportistam labāk apgūt tieši vadīšanas prasmi. Salīdzinot – kartingā aptuveni 70% no sasniegtajiem rezultātiem ir tehnikas nopelns, autosportista ziņā tiek atstāti pārējie 30%, turpretim kroskartu sacensībās 70% no rezultātiem nosaka paša sportista spēja vadīt auto. Līdz ar to sacensības kļūst interesantākas, jo to rezultāts ir atkarīgs no mākas braukt, ne tikai no tehniskajām iespējām.

Pie kroskarta pozitīvajām īpašībām jāmin arī, ka tas ir ļoti drošs, aprīkots ar drošības karkasu un sportists ir piesprādzēts ar drošības siksnām, kas nodrošina daudz lielāku drošību sacensību laikā.

Šī jaunā klase ir paredzēta rallijkrosa trasēm, tas nozīmē, ka sacensības notiek gan uz asfalta, gan grants. Līdz ar to sportistam ir jāmāk braukt pa dažādiem ceļa segumiem. Jaunajiem sportistiem tas dod iespēju labāk sagatavoties lielā rallija karjerai.

650cm³ klase ir veidota pieaugušajiem un jaunajiem sportistiem ar priekšzināšanām autosportā. Kroskarti uzrāda labākus trases laikus kā Divīzija D1 autokrosā. Nav mazsvarīgi, ka izmaksas šajā autosporta klasē ir desmitkārt lētākas kā D1, tādēļ sportisti var atļauties vairāk trenēties un biežāk piedalīties sacensībās.

Aicinām iepazīties ar kroskartiem šajā nedēļas nogalē 21.oktobrī Sporta kompleksā „333″!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *