Kristofersons pēdējā aplī izrauj uzvaru “Extreme E” pirmajā posmā

Foto: Motorsport.com

2021. gada “Extreme E” čempions Johans Kristofersons (“Rosberg X Racing”) ar teicamu sniegumu Saūda Arābijā uzsācis čempionāta jauno sezonu, pirmajā posmā nodemonstrējot lielisku sniegumu un pēdējā aplī no trešās vietas aizcīnoties līdz uzvarai.

Sacensību pirmajā aplī vairākus kūleņus uzmeta jaunizveidotās “McLaren” komandas pilots Taners Fousts, kā rezultātā tiesneši izkāra sarkanos karogus un cīņas apturēja. Vēlāk tās tika atsāktas, sportistiem startējot tādā atstatumā vienam no otra, kāds bija pirms negadījuma. Kristofersons īstajā brīdī izmantoja papildus jaudas opciju “hyperdrive”, kā rezultātā apdzina gan Kristinu Gutjeresu (“Team X44”), gan Laju Sansu (“Acciona Sainz”), izraujot uzvaru. Vēl pirms restarta zviedrs no abām atpalika aptuveni desmit sekundes.

Finālbrauciena startā ātrākais bija Sebastjēns Lēbs (“Team X44”), bet pirmajā līkumā līderpozīciju jau pārņēma Karloss Sainss (“Acciona Sainz”). Pēc rīta lietavām trase nu bija nožuvusi, kā rezultātā bija daudz putekļu. Lielākās problēmas tas sagādāja Foustam, kurš uztriecās trešajā vietā esošās Mikaelas Āhlinas-Kotulinskas (“Rosberg X Racing”) mašīnai un pamatīgi avarēja. Kad trasē palikušie sportisti nonāca pilotu maiņas zonā, tika pieņemts lēmums braucienu pārtraukt, lai novāktu no trases “McLaren” mašīnu.

Sainsa vietā pie stūres sēdās Sanca, kura cīņu atsāka kā līdere, bet viņai uz pēdām mina Lēba komandas biedre Gutjeresa. Āhlinu-Kotulinsku tikmēr nomainīja Kristofersons, kurš spēja panākt pirmo divu pozīciju īpašnieces un ar “hyperdrive” palīdzību vienu pēc otras viņas arī apdzina. Aizstāvot pozīciju, arī Sanca izmantoja papildus jaudu, tomēr ar to nebija pietiekami. Finišā Kristofersons sekotājas apsteidza par vairākām sekundēm.

Dakaras rallija uzvarētājs Nāsirs El-Atija un Juta Klainšmite (“Abt Cupra”) kvalifikācijā ieņēma priekšpēdējo, devīto vietu, bet “trakajā” braucienā, kur vēl tika noskaidroti pēdējie finālisti, palika otrajā vietā, tālāk netiekot. Otrajā kvalifikācijā El-Atija arī piedzīvoja sadursmi ar Sainsu. Kevins Hansens (JBXE) tikmēr pēc spēcīgas piezemēšanās tika nosūtīts uz slimnīcu, lai novērtētu iespējamo muguras savainojumu.

“Extreme E” sezonas otrais posms notiks 8. maijā Sardīnijā.

Fināla rezultāti:

Vieta Komanda Piloti Apļi Rezultāts
1. Germany Rosberg X Racing Sweden Mikaela Åhlin-Kottulinsky
Sweden Johan Kristoffersson
2 27:08.453
2. Spain Acciona | Sainz XE Team Spain Carlos Sainz
Spain Laia Sanz
2 +2.483
3. United Kingdom Team X44 France Sébastien Loeb
Spain Cristina Gutiérrez
2 +5.807
4. United States Chip Ganassi Racing United States Sara Price
United States Kyle LeDuc
2 +25.202
5. United Kingdom McLaren XE United States Tanner Foust
New Zealand Emma Gilmour
0 +2 apļi