Tallinas trillerī Tobiass izcīna septīto uzvaru

Info: Uldis Galdiņš

Sestdien, 15.augustā, FK Keskus trasē Tallinā notika īres kartinga seriāla Openkart Elites līgas 11.posms, kurā savu kārtējo septīto uzvaru svinēja čempionāta līderis Dāvis Tobiass. Lai arī Dāvis turpina uzvaras gājienu, tomēr katrs nākamais panākums nāk arvien grūtāk. Šoreiz uzvara tika izcīnīta smagā un aizraujošā 25 apļu cīņā ar Raivi Kirilovu. Sacensību lielāko daļu vadībā bija Raivis, tuvojoties finišam abi sportisti vairākkārt mainījās vietām, bet izskaņā virsroku tomēr guva Tobiass. Kirilovam otrā vieta, kas ir viņa labākais sasniegums, bet trešais palika 2007.gada čempions Aigars Valukevics.

Tobiass bija ātrākais abās kvalifikācijas sesijās, kā arī uzrādīja sacīkstes ātrāko apli, otro reizi Openkart iegūstot tā saucamo „hetriku”. Uz starta blakus viņam stājās Kirilovs. Lielisks sniegums kvalifikācijā arī abām dāmām. Dace Grosberga izcīnīja 6.vietu un iekļuva finālā, bet Iveta Grandberga palika 11.vietā un stājās uz B fināla pirmās starta vietas.

Sacensībās B finālā uzvaru izcīnīja Ivars Strencis. Sacensībās piedalījās 20 dalībnieki.

Komandām atkal uzvarēja Dream Team (Tobiass, Krūze, Eversons), lai gan Tallinā startēja viena cilvēka sastāvā, otrie IZG Traktors (Grandbergs, J.Narubins, P.Narubins), bet trešie līderi R&D (Mančinskis, Bērziņš un Grosberga). 11.posms lielas izmaiņas komandu kopvērtējumā neieviesa.

Individuāli Tobiass jau ir praktiski nenoķerams, toties par pārējām vietām cīņa ir saasinājusies. Grandbergs ir otrais, aiz viņa Kirilovs, Bērziņš un Višņakovs.

Nākamais Elites līgas posms 31.augustā GoPlanet, kur iespējas uzlabot savu vietu čempionātā būs Višņakovam un Bērziņam. Pirms tam 24.augustā GoPlanet risināsies arī B līgas 4.posms.