Provento Racing sportists Roberts Vītols sāk sezonu ar kartingu

Info: Uģis Vītols
Foto: Aigars Tīdmanis (Go4Speed.lv

Aizvadītajā nedēļas nogalē 333 trasē startēja Latvijas kartinga čempionāts, kurā Micro klasē uz starta stājās arī astoņgadīgais Roberts Vītols. Lai arī pirmajā posmā tika piedzīvots motora defekts, secinājumi ir pozitīvi. Jau šonedēļ astoņgadīgais Vītols turpinās cīņu Igaunijas kartinga čempionātā.

Micro klasē Roberts Vītols sezonu sāka ar augsto otro vietu kvalifikācijas braucienos, piekāpjoties vienīgi igaunim Kasparam Korjuss. Tik augsts rezultāts demonstrēja, ka sportists, kurš kartingā debitēja 2010. gada sezonas vidū, ir ievērojami progresējis un jau ar pirmajiem metriem trasē brauc optimālā ātrumā. Braucēja tēvs, bijušais autosportists Uģis Vītols skaidro: „Roberts jauno sezonu sācis tik tiešām kareivīgi, demonstrētais ātrums un braukšanas progress ir acīmredzams. Braucējs arī atzina, ka kvalifikācijā, braucot kopā ar igauni Korjusu, daudz mācījies un pamanījis, ka kaimiņvalsts braucējs atsevišķus braukšanas elementus izpilda citādāk nekā Latvijas sportisti. Robertam bija prieks, ka viņš dažus no šiem elementiem prata ieviest savā braukšanā, bet mani priecē tas, ka viņš pamanīja nianses un uzlaboja rezultātus.”

Sacīkste neizvērtās veiksmīgi, jo finālbrauciena laikā, atrodoties pārliecinošā trešajā pozīcijā, sāka zust motora jauda, kā rezultātā Vītolu noķēra sekotāji un spēka cīņā atstāja sportistu sestajā vietā. Uģis Vītols komentē: „Pēc visa spriežot, šis tehnikas defekts radās tāpēc, ka biju sagatavojis motoru krietni mierīgākam braukšanas stilam, nespējot prognozēt, ka Roberts tik pārliecinoši sāks jauno sezonu. Rezultātā, Robertam sacīksti aizvadot lielā mērā ar nemitīgi nospiestu gāzes pedāli, kas principā ir pareizi, motors neizturēja. Žēl, ka neizdevās rezultāts, taču prieks, ka braukšana ir tik ļoti uzlabota, ka nekādi saudzējošie režīmi vairs nav vajadzīgi!”

Šonedēļ Igaunijā, Raplas trasē notiks šīs valsts čempionāta posms. Spēcīgas konkurences meklējumos uz sacīksti dosies arī Provento Racing vienība. „Neapšaubāmi, Igaunijā ir ļoti spēcīgs nacionālais čempionāts un, tā kā uzdevums ir pieredze un ātruma meklējumi, nevis vienkārši tituli, tad Igaunijā būsim uz starta. Žēl, ka Latvijā no visiem Micro klases dalībniekiem tikai trīs bija latviešu braucēji – ļoti aicinu potenciālos dalībniekus un viņu komandas nebaidīties kartinga un darba, kas nepieciešams rezultātu veidošanā, un stāties uz starta!”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *