Neliels lietus apgriež visu kājām gaisā

Info: Uldis Galdiņš
Foto: Mārtiņš Sestulis

Trešdien, 23.septembrī, Sporta kompleksā 333 risinājās īres kartinga seriāla Openkart B līgas 6.posms, kas pārmaiņas pēc notika tumsā. Šoreiz visu kājām gaisā apgrieza pavisam neliels smidzinošs lietutiņš, pirmās kvalifikācijas sesijas gaitā, kas ierastos līderus atstāja C finālā, bet lielo lozi izvilka tie kas iepriekšējā posmā nepiedalījās un debitanti. Savu pirmo uzvaru Openkart, startējos no Pole Position un esot pārliecinošā vadībā no starta līdz finišam, svinēja Kristians Gozēns, kuram tā bija tikai trešā sacīkste. Kristiana labākais rezultāts līdz šim bija vieta trešā desmita beigās. Jāsaka, ka Kristiana uzvara nemaz tik pārsteidzoša nebija, jo viņš brauca vienā ātrumā ar čempionāta līderiem un uzrādīja ļoti augstvērtīgus apļa laikus.

Otrajā un trešajā vietā finišēja KMC Racing komandas pārstāvji Raimonds Sils un Raivo Stūrītis, kas ir B ligas pirmā desmitnieka braucēji un nepiedalījās iepriekšējā posmā Kandavā – abiem tas bija pirmais pjedestāls Openkart. Tapat savu labāko rezultātu sasniedza ceturtajā vietā finišējušais Mārtiņš Sestulis un piektās vietas ieguvējs Atvars Saliņš. Finālā iekļuva arī četri openkart debitanti, no kuriem lielisku sniegumu demonstrēja Juris Eklons, izcīnot otro starta vietu un uzrādot sackstes ātrāko apli, tomēr sacīkstes laikā Juris noslīdēja uz astoto vietu, vienu vietu augstāk finišēja labākais no debitantiem Mārtiņš Niedols.

Sacīkste bija interesanta un aizraujoša, kā arī dalībnieki parādīja ļoti korektu braukšanas manieri. Bet visu pārstiegumu pamatā bija fakts, ka Openkart nolikums paredz, ka pirmie kvalifikāciju sāk debitanti un tie, kas nepiedalījās iepriekšejā posmā, bet pēdējie tie, kas iepriekšejā posmā ieņēma vadošās vietas. Visi dalībnieki bija sadalīti trīs grupās un smidzināt sāka tad kad beigām tuvojās pirmās grupas brauciens, kurā piedalījās debitanti, bet vislielāko slapjumu dabūja tieši līderi, savukārt otrajā sesijā pirmie sāk tie kam sliktāks rezultāts pirmajā sesijā, tātad līderi, trase sāka žūt un jau uz kvalifikācijas beigām bija sausa.

Tādējādi visi kopvērtējuma līderi nonāca C finālā, bet viņu sīvākie konkurenti no pirmā desmita beigām bija finālā – rezultāts saasināta cīņa par otro vietu kopvērtējumā. Lielākais ieguvējs ja tā vispār varētu teikt, bija kopvērtējuma līderis Arturs Bonders, jo, nepiedaloties tuvākajam sekotājam Ivaram Strencim, bet pārējiem izcīnot nelielu punktu bagāžu, viņa pārsvars kopvērtējumā pār otro vietu pat pieauga par pieciem punktiem un nu jau ir 83 punkti. Neticami, bet otro vietu saglabāja Ivars Strencis, taču turpat uz papēžiem viņam nu jau min Pavlovičs, Sils, Orniņš, Jānis Strencis, Stūrītis un Sestulis.

Komandām pārliecinoši uzvarēja KMC Racing (Sils, Stūrītis, Spunde), otrie Resnie Racing Putni (Sestulis, Orniņš, Priede), bet trešie LDR Racing (Lapiņš, Grandberga, Šnepsts). Kopvērtējuma izkārtojumā nekas nav mainījies, bet cīņa nopietni ir saasinājusies par pirmo vietu, kuru saglabā MB Racing Team (brāļi Strenči un Jātnieks-Labucks), turpat netālu Resnie Racing Putni. Nedaudz tālāk atpaliek LDR Racing no kuriem jau tikai divu punktu attalumā ir KMC Racing.

Nākamais Openkart B līgas posms 8.oktobrī GoPlanet, bet pēc nedēļas 30.septembrī notiks Elites līgas NightRace turpat Sporta kompleksā 333.

„B” līgas 6.posma rezultāti (finālbrauciens)

1

Kristians Gozēns

12 apļi

2

Raimonds Sils

KMC Racing

+9,117

3

Raivo Stūrītis

KMC Racing

+9,275

4

Mārtiņš Sestulis

Resnie Racing Putni

+10,679

5

Atvars Saliņš

+11,370

6

Lauris Lapiņš

LDR Racing

+14,916

7

Mārtiņš Niedols

+15,736

8

Juris Eklons

+20,910

9

Jānis Ozoliņš

+25,337

10

Gatis Bērziņš

+25,624

11

Mihails Kvetnis

+26,173

Pole position

Kristians Gozēns

57,304

Ātrākais aplis

Juris Eklons

57,540

Openkart „B” līgas kopvērtējums pēc 5.posma

1

Artūrs Bonders

Bond Racing

241 pts

2

Ivars Strencis

MBA Racing Team

158 pts

3

Juris Pavlovičs

154 pts

4

Raimonds Sils

KMC Racing

152 pts

5

Andris Orniņš

Resnie Racing Putni

151 pts

6

Jānis Strencis

MBA Racing Team

147 pts

7

Raivo Stūrītis

KMC Racing

144 pts

8

Mārtiņš Sestulis

Resnie Racing Putni

139 pts

9

Ingus Grasmanis

127 pts

10

Lauris Lapiņš

LDR Racing

110 pts

Par Openkart

Openkart ir lielākās amatieru īres kartinga sacensības Latvijā, kas notiek kopš 2007.gada. Tā ir demokrātiskākā un pieejamākā autosporta sacensību forma. Sacensībās var piedalīties ikviens, kurš sasniedzis 15 gadu vecumu, nav nepieciešama praktiski nekāda iepriekšēja pieredze. Sacensības notiek ar īres kartiem, ko piedāvā Latvijas un Baltijas kartinga trases un halles. Sacensības rīko biedrība Kartinga attīstības centrs

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *