Latvijas kartingistu problēmu sacīkstes Vācijā

Info: Dāvis Šteinerts
Foto: Racexpress

Vācijā, Vakersdorfā, notika „Rotax Mojo Max Euro Challenge” otrā posma sacīkstes, kurās startēja arī trīs Latvijas kartingisti – Mārtiņš Lapiņš („RB Racing Team”) un Raivo Luhse ar Gvido Stalidzānu no „Luxe Racing Team”.

Mūsējiem šīs nebija tās veiksmīgākās sacīkstes, jo nācās cīnīties arī ar dažādām tehnikas problēmām. Mārtiņš Lapiņš „junioru” klasē finālā palika tikai 30, jo tā arī netika atrisinātas visas problēmas ar tehniku. Turklāt gan pusfinālā, gan arī finālā, viņš iekļuva avārijās. Pusfinālā kāds netīšām uzsita no aizmugures un sagrieza, kā rezultātā tika zaudēts pus aplis. Savukārt finālbraucienā Mārtiņš iekļuva masveida avārijā, kura izveidojās uzreiz pēc starta.

Veiksmīgākas šīs sacīkstes bija mūsu ziemeļu kaimiņiem igauņiem, jo „junioros” Karls Oskars Līvs finālā bija piektais, sev priekšā palaižot tikai četrus Holandes kartingistus, bet Kevins Korjus, kurš vēl pusfinālā bija trešais, finālā bija spiests samierināties ar devīto vietu, jo līdzīgi kā Mārtiņam, radās problēmas ar tehniku.

Raivo Luhse „senioru” klasē finālbraucieniem nekvalificējās. Ceturtdienā treniņu braucieni notika pa slapjo, bet piektdienas divi treniņi bija par maz, lai uzreiz sasniegtu labus rezultātus kvalifikācijā un arī pārējos braucienos.

Gvido Stalidzāns DD2 klasē, kur braucēju bija mazāk, finālbraucienā palika 23, taču nepazaudēja savu kaujiniecisko noskaņojumu. Šīs bija viņa pirmās Eiropas līmeņa kartinga sacīkstes, taču noteikti ne pēdējās.

Trešais „Rotax Mojo Max Euro Challenge” posms notiks jūlija beigās Austrijā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *