Aizraujošās kartingistu cīņas Rullītī

Info: Dāvis Šteinerts
Foto: Fotoaģentūra “4rati”

Ar sen neredzēti svinīgu atklāšanas parādi sākās Latvijas kartinga čempionāta otrais posms Jelgavas „Rullītī”. 44 dalībnieki, kuru vidū bija arī kaimiņi no Lietuvas un Baltkrievijas, padarīja cīņas trasē tiešām aizraujošas visās klasēs.

Vismazākajā „Micro” klasē atkal nepārspēts palika lietuvietis Lukas Staņevičius, aiz sevis atstājot daugavpilieti Vadimu Dzubenko. Trešais šoreiz bija Valters Zviedris.
Arī „Raket” klasē pārāki bija lietuvieši un uzvaras lauri tika Mantam Neverdauskam. Tātad abās mazajās klasēs uzvarētāji tie paši, kas pirmajā posmā Rīgā. Trešais „Raketēs” bija mūsu Dāvis Tobiass. Mārtiņš Steinerts joprojām cīnījās ar sava karta tehniskajām problēmām un augstāk par septīto vietu šoreiz netika.

„Rotax Max junior” klasē pirmie divi bija jelgavnieki Jānis Gasparovičs un Renārs Ēķis, bet trešais palika viņu komandas biedrs Haralds Garkaklis. Viņam šoreiz pietrūka stabilitātes lai cīnītos par uzvaru. Ceturtais palika vēl viens no līderiem Mārtiņš Lapiņš, kurš pēc sava trenera Raimonda Belicka vārdiem „zaudēja tiem, kuri izauguši tai trasē. Tā ir savāda trase, ar nelīdzenu segumu un tajā ir jāmāk braukt.”

„Rotax Max Senior” klasē gan pusfinālā, gan finālā pārāks bija Dainis Safonovs. Pusfinālā otrais finišēja Kristaps Gasparovičs, taču finālā viņš cieta sadursmē, pazaudēja priekšējo spoileri un no cīņas bija spiests izstāties. Pusfinālā trešais, bet finālā otrais bija pērnā gada čempions Henrijs Grūbe. Trešais, finālā bija Valts Zvaigzne, kuram, pēc izlaistas sezonas, šis bija labs rezultāts.

„Rotax Max DD2″ klasē šoreiz uzvarēja Ģirts Ulpe, kaut gan bija krietni lēnāks par saviem galvenajiem konkurentiem – jelgavniekiem Gvido Stalidzānu un Ēriku Gasparoviču. Tie gan vairāk kārtoja savstarpējus rēķinus trasē, tādēļ izcīnīja attiecīgi otro un trešo vietu.

Vienas no interesantākajām sacīkstēm beidzamo sezonu laikā aizvadīja ICC klases kartingisti, kur bez mūsu braucējiem startēja arī trīs lietuvieši un divi spēcīgi Baltkrievijas sportisti. Viens no viņiem uzrādīja pat otro rezultātu kvalifikācijā, taču sacīkstēs vairs tā nepaveicās. Uzvarēja Mārcis Birkens, otrais Aivars Usāns, bet trešais palika mūsu sacīkstēs regulāri startējošais lietuvietis Arvidas Pabrinkas. Braucēju vidū šoreiz bija arī mūsu autošosejas čempions Arvis Zārbergs, taču problēmas ar karta motoru neļāva vēl tā īsti iesaistīties cīņā par uzvaru. Arī Valdim Brutānam šoreiz salūza tehnika.

Komandu vērtējumā šoreiz uzvarēja „MS Rami” komanda – Valters Zviedris, Ģirts Ulpe, Mārcis Birkens. Jau šīs nedēļas beigās vairāki mūsu kartingisti startēs Igaunijas atklātajā čempionāta posmā Aravetā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *