Latvijas kartingisti trenējas Itālijā

Info: Dāvis Šteinerts
Foto: Jānis Gasparovičs

Aizvadītajā nedēļā Lonato kartodromā netālu no Veronas Itālijā, notika trīs dienu testu braucieni, kuros piedalījās arī mūsu Jaunatnes tehnisko sporta veidu centra kartingisti. Kristapam un Jānim Gasparovičiem, Raivo Luhsem, Tomam Bobrovskim un Renāram Ēķim šī bija lieliska spēku pārbaude pirms jaunās sacīkšu sezonas. No 16. līdz 18. februārim Lonato notika kārtējais Wintercup sacīkšu posms. Trase veselu nedēļu bija lieliski piebraukta ar gumiju, ideālā trajektorija bija burtiski melna no atstātajiem riepu gumijas pārpalikumiem. Kur vēl ziemā atrast tik labus treniņapstākļus, tādēļ daudzi cenšas šādas trases pēc tikko aizvadītām sacensībām izmantot treniņiem, īpaši jau sezonas sākumā, lai labāk sagatavotos jaunajai sacīkšu sezonai. Arī vairāki Wintercup sacīkšu dalībnieki paliek lai vēl patrenētos, bet daudzi ierodas tikai pēc sacīkšu beigām tieši uz treniņiem.

Tā nu Lonato savācās ap 200 visdažādākā vecuma un klašu sportistu, pārsvarā itāļi, bet bija arī vācieši, holandieši, austrieši, dāņi, čehi, poļi, ungāri, bulgāri un jau pieminētie latvieši. Visi sportisti sadalīti četrās grupās un katrā grupā pāri par 30 braucējiem, kuri trasē pavada desmit minūtes. Tātad ik pēc 30 minūtēm katrs var doties atkal desmit minūšu ilgā braucienā, kura laikā var veikt kādus 13 – 15 apļus. Vidēji katram sportistam dienā iznāk nobraukt kādas divas stundas.

Interesanti, ka starp braucējiem šoreiz bija arī daudzas meitenes – poliete Maja Mollere, čehiete Hojkova, dažas pavisam sīciņas meitenītes, bet neapšaubāmi viskolorītākā bija kāda slaida blondīne no vācu „KSN official karting team” , kuras kartu pa boksiem stūma un mehāniķes darbu veica tādā pašā sporta kombinezonā tērpta brunete. Iespaidīgs duets un arī trasē šī meiča nebija nemaz tik lēna.

Lonato trase ir ļoti ātra un arī smaga, kur garas taisnes mijas ar sarežģītiem līkumiem. Turklāt šādā gumijotā trasē kartu stūrēt ir vēl grūtāk nekā mūs trasēs. Tādēļ puiši sūdzējās par sāpošām rokām un ribām, bet ar to vēl šī treniņnometne nebeidzās – kartinga trasē bija praktiskie treniņi, kuriem sekoja vēl divu dienu fiziskie treniņi Madonna di Campiglio kalnu slēpošanas centrā.

„Kalnu slēpošana lieliski palīdz uzlabot fizisko kondīciju. Puišiem šī bija smaga nedēļa, gan braukšana ar kartu, gan slēpošana, bet tas viss atmaksāsies sezonas laikā,” stāstīja Jaunatnes tehnisko sporta veidu centra vadītājs un treneris Ēriks Gasparovičs. Viņš, kopā ar citiem komandas mehāniķu funkcijas pildošajiem Māri Akmeni un Mareku Štolcermani, arī izmēģināja Lonato trasi, jo nav izslēgta pašu līdzdalība kādās veterānu sacensībās. Tomēr galvenā uzmanība tika veltīta jaunajiem braucējiem.

„Gribējās jau vēl vairāk pabraukt. Tikai beidzamajā dienā karts tā īsti „aizgāja”,” stāstīja Kristaps Gasparovičs. „Pa gumijotu trasi ir pilnīgi savādāka braukšana nekā pie mums. Karts lieliski turas uz ceļa, ar lielāku ātrumu var ieiet līkumā, taču pati braukšana ir grūtāka… Man šī ir pirmā šāda treniņnometne un ļoti daudz ko varēju iemācīties,” savu brāli papildināja Jānis Gasparovičs.

Raivo Luhse ir vienīgais no mūsējiem, kurš šajā sezonā jau startējis oficiālās sacensībās un arī treniņbraucienos Amsterdamā. Tomēr arī viņam šī bija lieliska iespēja patrenēties pirms saviem galvenajiem startiem „Rotax Max” klases Eiropas čempionāta sacensībās, kurās startēs kopā ar Kristapu Gasparoviču.

Pieredzējušākais mūs kartingists Toms Bobrovskis šogad gatavojas startēt pasaulē ar ICC klases kartu. Tā ir pati nopietnākā un prestižākā kartinga klase un braukšana ar ātrumu pārslēgšanu nav nemaz tik viegli ja līdz šim braukts ar kartiem bez ātrumkārbas. Ar šādu kartu braukšana ir pavisam savādāka, taču Toms ir apņēmības pilns maksimāli labi saprasties ar šo tehniku, lai gūtu panākumus sacīkstēs.

Savukārt trīspadsmitgadīgajam Renāram Ēķim šī būs tikai pirmā sezona ar „Rotax Max” kartu.

„Pirmo reizi braucu jaunu Rotax tehniku. Karts gāja lieliski. Arī tādā burzmā līdz šim nekad nebiju braucis,” sajūsmu pēc testiem neslēpa arī Renārs, kurš līdz šim Latvijā bija startējis „Raket” klasē, kurā par 30 braucējiem trasē var tikai sapņot. „Visu laiku jāskatās kurš tevi apdzīs un kuru tu apdzīsi. Arī trajektorijas uz šādas gumijotas trases ir savādākas. Protams, ir nogurums pēc šādas triju dienu braukšanas, taču pieredze iegūta nenovērtējama. Un tad vēl fiziskie treniņi slēpošanas trasē! Pirmo reizi pa šādu kalnu slēpoju….”.

Puiši apmierināti ar aizvadīto treniņnometni un ir pārliecināti, ka iegūtā pieredze ļaus cīnīties par panākumiem ikvienās sacensībās.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *